Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-03-2017, 00:46   #7
Marrrt
 
Marrrt's Avatar
 
Reputacja: 1 Marrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputację
Skłaniam się bardziej do opcji Leona.

1) Nauka strzelania. Nie umiem strzelać ani z łuku ani z broni palnej więc nie będę brnął w to z czego strzelać trzeba dłużej się uczyć, ALE. Ale nauka łucznictwa nie oznajmia całej okolicy głośnymi hukami: hej tu jestem! Nauka strzelectwa w warunkach wrogiego i niebezpiecznego otoczenia (gangi, mutanty, zombisy, zepsute roboty, co-tam-innego) to coś na co należy dłuuuugo szukać bezpiecznego miejsca.

2) Dostępność broni i amunicji. Ponownie nie będę brnął w zawiłości wyginania łuczysk, czy metalurgii, ale... Postapo to samodzielność i samowystarczalność. Ty polegasz na sklepie, który albo Ci sprzeda giwerę i pestki, albo nie. A może i Cię w tej hipotetycznej społeczności gdzie zakład ślusarski stoi, zwyczajnie zjedzą. Leon natomiast sam sobie łuk zrobi, choć zapewne zajmie mu to masę czasu i zrobi za pierwszym razem tych łuków 10 zanim w końcu osiągnie pożądany efekt. Z drugiej strony do pracy iść nie musi

3) Celność i precyzja. Nie wiem. Ale na filmikach na youtubie łucznicy robią takie numery, że klękajcie narody.

4) Polowanie: Po wystrzale ponownie cała okolica wie gdzie jesteś - Znaczny minus. Co do krwawienia, się chyba zgadzam, bo i logicznie z tymi całymi kanałami to brzmi. Na obronę łuku dam jednak to, że zawsze można czymś strzałę nasączyć. Z kulką gorzej.

5) Walka z ludźmi, czy czymś tam. A tu już kwestia spojrzenia na postapo. Wg mnie przeżywają nie ci którzy lepiej się do walki przygotują, a ci którzy lepiej będę umieli jej uniknąć
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem