Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-03-2017, 23:16   #1977
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Tildan Zobacz post
Powiedziałabym nawet, że był o wiele więcej niż dobrym kompozytorem - to absolutnie czołówka wszechczasów.

Jerry Goldsmith - kameleon
No nieźle, był też polski wątek w życiorysie tego muzycznego kameleona. Muszę się bliżej zainteresować tą postacią, skoro napisał muzykę do "Mulan". To moja ulubiona disneyowska produkcja.

Cytat:
Napisał Tildan Zobacz post
Lubię zresztą obie wersje.
Pod względem muzycznym, Cliffowi Martinezowi udało się stworzyć muzykę niepokojącą, lecz nie natrętną, esencjonalną i kryształowo dźwięczną.
Oglądałem niedawno ten "Solaris" z 2002 roku i wyczuwam, że muzyka brzmi miejscami podobnie do Cywilizacji: Beyond Earth (2014) i do Avatara (2009). Może kompozycje Goldsmitha były tyle dobre, że nie wypadało tego nie znać autorom ścieżek dźwiękowych do filmów i gier o kosmosie?

To ja jeszcze dorzucę coś do tej puli utworów związanych z podróżami w przestrzeń pozaziemską.
 
Ril jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem