Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2017, 16:23   #446
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Pomysł, by technika zmniejszała stopień obrażeń o jeden jest spoko.

Co do pomysłu - trudno mi powiedzieć. co to zasady, możemy mieć +1 do trafienia, +1 do obrażeń, -1 do trafienia (przeciwnika) i -1 do obrażeń (przeciwnika). W zasadzie użycie takich 4 technik zamiata wszystko.
Reszta, w stylu atak grupowy, dystansowy, przewracanie itp. wydaje się być miłym dodatkiem. Na niskich poziomach (czyt. akcje ~3) trzeba kombinować i dodawać utrudnienia, żeby wszystko móc wpleść, ale na wyższych poziomach nie będzie takiej potrzeby i każdy będzie atakować tym samym.

Moim zdaniem cały system jest wadliwy (lub tylko Twój pomysł :P), ale może to wynikać z faktu, że nie znam FATE.

Wydaje mi się też, że walka nie wspiera dość dobrze klimatu MK. Może należy podejść do tematu nieco inaczej.

Pozostawmy postawy i uzależnijmy od nich techniki. Nie wszystko da się zrobić w każdej postawie. Jeśli mam postawę siłową na 2, mogę użyć dwóch technik siłowych (np. dwa z pośród: tratowanie, przewrócenie, ogłuszenie, odepchnięcie itp).

To pozwoli znacznie urozmaicić walkę i sprawić, że postawa siłowa będzie się faktycznie różniła od np. postawy uważnej.
"Rasowe" techniki, jak np. twardziel, mogą działać (ale nie muszą) niezależnie od postawy.

Umiejętność "Akcja" pozostaje i mówi ile aspektów postać dostaje na walkę. Oznacza to, że w każdej walce (od do ) postać dostanie ilość aspektów równą ilości akcji na czas walki. Scropion użyje np. harpuna, czy teleportacji, Sub-Zero mrożenia (lodowa broń, zamrażanie przeciwnika itp), Reptile niewidzialności itp. Stryker broni palnej.

Co o tym sądzicie?
 

Ostatnio edytowane przez psionik : 30-03-2017 o 16:26.
psionik jest offline