Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-04-2017, 12:10   #29
Cattus
 
Cattus's Avatar
 
Reputacja: 1 Cattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputacjęCattus ma wspaniałą reputację
Etyka i postapo. Nawet się uśmiechnąłem. A jak ktoś zrobi etyczną postać to co? Hę?

Jak nasypiesz za dużo prochu to może ci bron wybuchnąć jeśli lufa nie wytrzyma ciśnienia, a to niemiłe i niezdrowe zarówno dla strzelca, jak i broni.

Może przykładowo rozerwać lufę. Może puścić zamek. Może poranić rękę, twarz (Paul Mauser w takim wypadku stracił wzrok w lewym oku), może nic nie zrobić. Zależy co trzymasz, jak trzymasz i czy masz wystarczająco dużo szczęścia.
Nawet przed chwilą widziałem materiał gdzie gościowy wybuchł rewolwer. Strzelec cały i zdrowy. Kiedyś widziałem nagranie jak komuś wybuchło AK i poraniło łape. Dziadek opowiadał jak za dzieciaka pałętali się po polu bitwy i zgarniali fanty. Jego kolega znalazł jakiś sztucer sportowy/myśliwski (z pewnością nie była to broń wojskowa), ale miał czymś zablokowaną lufę. Niestety nie chciał się wymienić z Heńkiem za panzerfausta i postanowił go przestrzelić żeby usunąć zator. Efekt? Poraniona ręka i zniszczona broń. A podobno ładna była. Eh te dzieciaki...

Na YT masz sporo materiału pokazującego jak ładnie broń może wybuchać. Czasem nic się nie dzieje strzelcowi, a czasem troche się dzieje. Kwestia "rzutu".
 
__________________
Our sugar is Yours, friend.
Cattus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem