Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2017, 04:45   #31
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Może faktycznie sporo osób w sesjach neuro lata z cięciwową bo
- Skąd ten pomysł? Mnie praktykologia sesyjna w neuro mówi coś wręcz przeciwnego. Patrząc tylko na 2 sesję co prowadzę to na łącznie 20 BG w nich obu nie ma żadnej postaci posługującej się bronią cięciwową. Więc jest relacja 20:0 między użytkowanikami broni palnej do cięciwowej. Przy reszcie sesji neuro z jakimi miałem styczność wygląłoby to pewnie niespecjalnie inaczej.


Cytat:
Jak rozumiem, rozważamy tutaj wyższość jednej broni nad inną w świecie postapokaliptycznym. Więc, jaki konkretnie jest stan tego świata?
Do czego dostęp ma nasz wyimaginowany bohater?
Dlaczego musi strzelać do jedzenia, a nie może użyć sideł czy wnyk?
- Dobry konkret do rozpoczęcia konkretnej rozmowy na konkretny temat. Inaczej się zaczyna lanie wody i konkurs kto ma większe wiadro i więcej wody. Ja to proponuję jakoś uszeregować w parę pytań.

1 - Jaki etap technologiczny miał świat przed Dniem Zagłady. Bo ktoś może wybrać Dziki Zachód i napoleonki a ktoś sf jak Fallout albo II WŚ.

2 - Ile tej broni i ammo zostało? Wiesz póki są Kałachy i ammo do nich nie widzę po co latać z łukami i skałkowcami.

3 - Do czego (wielkość cel) ma być ta broń? Tu głównie mi chodzi o relację pocisku do masy celu. To dość nakierunkowuje rodzaj broni i ammo.

4 - Czy cel może odpowiedzieć ogniem? Jak nie jak w myślistwie to i kuszą jak się spudłuje to pudło. Ale jak to ktoś z bronią i odpowie ogniem no to się już jest co dygać. A postapo to nie tylko polowania. A po co mieć "na wojnę" inną broń i pewnie umsy a "na polowanie" inną?

5 - Czy lokalnie i globalnie można uzupełnić zasoby broni i ammo. Głównie czy dana osada może sama naprawić i wytworzyć dany typ broni. Bo mieć broń i ammo a produkować broń i ammo to nie to samo. Jak w tym przykładzie o chłopach furmankach i video. Można mieć video czy kałacha ale nie trzeba móc go umieć naprawić czy złożyć. Jeszcze zostaje podpytanie czy poziom technologiczny jest w danym uniwersum w miarę zbliżony czy są jakieś bardziej rozróżnialne różnice jak np. w Fallout gdzie są dzikusy z dzidami i enklawy z bronia energetyczną i pancerzami wspomaganymi.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić

Ostatnio edytowane przez Zombianna : 02-04-2017 o 22:34. Powód: Usunięcie offtopu
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem