Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2017, 17:06   #34
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Pipboy79 Zobacz post
- Jedna rzecz mi się rzuca w oczy. Skąd nagle ograniczenie, że mowa o broni tylko/głównie na polowanie?
Wydaje mi się, że tym fragmentem się zasugerowałem.
Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Nawet obecne postępy w konstrukcji kusz i łuków (łuki bloczkowe celowniki, nowoczesne groty do strzał) nie sprawiają że broń cięciwowa staje się istotnym konkurentem w kategorii pozyskiwania pożywienia ( jeśli chodzi o strzelanie się z ludźmi, albo jeszcze czym innym, to wydaje mi się że tu sprawa jest bezdyskusyjna).
Od razu się też do tego fragmentu odniosę ponieważ sprawa nie jest bezdyskusyjna. Prowokuje wręcz pytania o to jaki pancerz (jeśli w ogóle jakiś) ma na sobie nasz przeciwnik? Ilu przeciwników mamy? I zapewne wiele podobnych pytań.

I rzuciło mi się teraz w oczy coś jeszcze:
Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Po pierwsze: czas szkolenia, wyszkolenie dobrego łucznika zajmuje znacznie więcej czasu niż w przypadku broni palnej
Dlaczego ten argument został użyty, skoro mowa konkretnie o kuszach i broni czarnoprochowej? Wydaje mi się, że oba rodzaje broni których dotyczy temat, wymagają zbliżonego czasu nauki, by skutecznie się nimi posługiwać. Zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że kusza w tym wypadku nawet nieznacznie wygrywa. Oczywiście bez podania bardzo konkretnych przykładów broni trudno jest wyciągać wnioski pozbawione błędów.
 
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem