Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2017, 12:40   #35
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
Mam więc takie pytanie. Co by się stało jakbym źle nabił, co jeśli użyłbym zbyt dużego ładunku?
Obecnie każda broń poddawana jest strzelaniu próbnemu ze znacznie zwiększonym ładunkiem. Obstawiam że w postapo każda szanująca się manufaktura też przeprowadzałaby takie testy. Jeśli chodzi o błąd użytkownika to margines jest dosyć duży, oprócz tego są proste sposoby na kontrolowanie ładunku (przygotowywanie odmierzonych jednostek prochu w papierowych nabojach albo fiolkach) oprócz tego możesz sobie zaznaczyć na wyciorze dokąd powinien wejść przy ładowaniu, jeśli wystaje za daleko to coś jest nie tak. (druga sprawa że większość broni nie lubi dużych odległości między ładunkiem a pociskiem więc to kolejny argument za tym żeby kule zawsze dobić do końca)

Cytat:
miał czymś zablokowaną lufę.
Akurat nie za duży problem w przypadku broni odprzodowej chyba że czymś zatkasz lufę po załadowaniu

Cytat:
20x kapiszon
20x porcja prochu
20x kula
a i pewnie w takim wypadku w razie czego
1x sztuka broni
to pojawia się pytanie po jaką cholerkę mam biegać po pustkowiach / lesie i polować na zwierzynę skoro w takim stanie świata na pewno mogę równie bez problemu iść i zamiast wydawać na broń i kupić jedzenie
Ktoś jednak to jedzenie musi do tego sklepu dostarczyć...

Cytat:
Patrząc tylko na 2 sesję co prowadzę to na łącznie 20 BG w nich obu nie ma żadnej postaci posługującej się bronią cięciwową.
Ja miałem

Cytat:
1 - Jaki etap technologiczny miał świat przed Dniem Zagłady. Bo ktoś może wybrać Dziki Zachód i napoleonki a ktoś sf jak Fallout albo II WŚ.
Większość postapo zakłada obecny bądź trochę do przodu

Cytat:
2 - Ile tej broni i ammo zostało? Wiesz póki są Kałachy i ammo do nich nie widzę po co latać z łukami i skałkowcami.
Jest jeden prosty powód. Jest tego mało i może się przydać w poważniejszej potrzebie, jeśli wioska ma dwa kałasze i 100 naboi do nich to czy będą marnować amunicje na to żeby z tej broni polować? Nie będą chcieli czegoś taniego w eksploatacji do codziennego użytku, jasne jak się trafi okazja to kupią skrzynkę amunicji do AK ale ona też wyląduje w skarbcu.

To co mnie zastanawiało przy zakładaniu tematu (i dlaczego zaznaczyłem że nie uważam ani jednej ani drugiej broni za konkurenta dla nowoczesnej broni palnej) to jaka broń będzie używana na co dzień, co znajdziemy przy myśliwym który podczas polowania trafił na jakiegoś mutanta z którym sobie nie poradził, czym potrząsać będzie wzburzony tłum wieśniaków idąc na zamek pana etc. Albo co w najgorszym przypadku trafi w łapy graczy jak MG postanowi się na nich z jakiejś przyczyny (jakby MG tego potrzebował) wyżyć :P

Większość podręczników i dodatków zadaje sobie sporo trudu opisując najlepszą broń o jakiej można zamarzyć w postapo i w zasadzie nic na temat tego co mogą nosić statyści w tle.

Cytat:
3 - Do czego (wielkość cel) ma być ta broń? Tu głównie mi chodzi o relację pocisku do masy celu. To dość nakierunkowuje rodzaj broni i ammo.
Głównie do polowania i zwiększania ilości luf do obrony w razie potrzeby (jak atakują wioskę farmę to wtedy wyciąga się tego AK z magazynu daje najlepszemu strzelcowi a ktoś inny dostaje gorszą broń.

Cytat:
4 - Czy cel może odpowiedzieć ogniem? Jak nie jak w myślistwie to i kuszą jak się spudłuje to pudło. Ale jak to ktoś z bronią i odpowie ogniem no to się już jest co dygać. A postapo to nie tylko polowania. A po co mieć "na wojnę" inną broń i pewnie umsy a "na polowanie" inną?
kwestia kosztów.

Cytat:
6 - Czy polujesz z bronią aby przetrwać, czy tylko dla urozmaicenia diety, a może polujesz dla rozrywki?

7 - Na co polujesz i co możesz spotkać na swoich terenach łowieckich?

8 - Jak wygląda środowisko naturalne?

9 - Jakie umiejętności i wiedzę posiada nasz hipotetyczny bohater?
Kwestia konkretnego settingu

Cytat:
Czy mógłbyś również, dla dobra tej dyskusji, napisać ilu z tych graczy posługuje się bronią czarnoprochową?
To raczej kwestia świadomości, Kusza jest obecna na ekranie np Darryl z TWD.
Równie dobrze można by zadać pytanie ilu graczy korzysta z naboi takich jak .243Win czy 7-08 Rem oba to popularne naboje myśliwskie tyle ze filmy i gry komputerowe nigdy nie poświęcały im uwagi więc nie istnieją one w powszechnej świadomości.

Broń czarnoprochowa ma się całkiem dobrze w PL nie trzeba pozwolenia w stanach istnieje dodatkowy sezon łowiecki dla myśliwych polujących z bronią CP co doprowadziło do ewolucji tej wydawałoby się ślepej uliczki w dziedzinie uzbrojenia (choć w wielu stanach wprowadzono ograniczenia np wymuszające by były to takie muszkiety jakie spotkać można było te 200 lat temu, np z zamkiem skałkowym etc) w wielu stanach pokrywa się to z sezonem na kusze i łuki choć tu akurat nie ma restrykcji co do trzymania się tradycji (ani szczególnej chęci...)

Cytat:
Handlarze to nie dżiny z lampy i też muszą kapiszony skądś brać.
Funkcją handlarzy jest pośrednictwo między producentami a odbiorcami a podejrzewam ze w postapo wykształca się jakieś ośrodki produkcji.

Cytat:
O ile węgiel drzewny prawdopodobnie nie będzie problemem o tyle zdobycie siarki czy saletry potasowej może stwarzać problemy, bynajmniej nie są to surowce występujące w naturze powszechnie.
Saletre można pozyskać z moczu, tak ludzkiego jak i zwierzęcego

Cytat:
- Tyle, że neuro jest nastawione na nowoczesną broń palną z która ma dominującą pozycję w tym uniwersum i reszta stanowi niszowe produkty. Pewnie ma też to coś wspólnego ze statami broni które obydwie gatunki broni (czarnoprochowa i cięciwowa) są słabsze od nawet dość prostych odpowiedników nowoczesnych broni palnych jak np. pistolet, strzelba czy karabin. A wedle mojej teorii podpartej praktyką gry to lepsze staty wygrywają w wyborze przez Graczy.
Co nie zmienia faktu że fajnie byłoby zapełnić czymś świat Neuro, właśnie tworząc coś co można dać do ręki statystom.

Cytat:
Dlaczego ten argument został użyty, skoro mowa konkretnie o kuszach i broni czarnoprochowej?
Po pierwotnie było szerzej o broni neurobalistycznej
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem