Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-04-2017, 09:27   #59
Evil_Maniak
 
Evil_Maniak's Avatar
 
Reputacja: 1 Evil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputacjęEvil_Maniak ma wspaniałą reputację
4/12



***** - goodie

Trylogia nadal trzyma poziom. Momentami denerwują mnie długaśne opisy, ale po chwili przypominam sobie, że to właśnie one budują dobry klimat i nadają temu wszystkiemu realistycznego sznytu.

Tym razem motywem głównym przez całą książkę jest więzienie. Nie takie dla kryminalistów, jest to albo spaczona zbroja ze spiżu, bądź też fizyczne wyczerpanie, czy też skaveńska niewola. Odniosłem takie wrażenie jakby książką się działa właśnie w tych trzech miejscach, co fantastycznie wpływało na perspektywę, przez jaką widzimy Stary Świat. Cały czas pajęcza sieć połączeń między wszystkimi bohaterami i wydarzeniami się zacieśnia i nigdy nie wiadomo co teraz się wydarzy, bądź też jakiego starego znajomego spotkamy.

Ciężko mi napisać coś więcej, ponieważ niedługo skończę całą trylogię i będę w stanie opowiedzieć o tym dziele jako o całości, i dopiero wtedy będę w stanie poświęcić temu więcej słów. Czy będę usatysfakcjonowany zakończeniem? Czy wszystkie wątki zostaną zakończone? Jeszcze tylko kilkanaście stron…
 
Evil_Maniak jest offline