Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2017, 22:14   #35
Ril
 
Ril's Avatar
 
Reputacja: 1 Ril ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputacjęRil ma wspaniałą reputację
Świat, którym rządził uczciwy, lecz osobliwy Bóg, powoli budził się do życia. Także przez kratowaną okiennicę gmachu zaczęły wpadać promienie słońca, ożywiając przedziwnych mieszkańców tego miejsca przyjemnym świtaniem.
Pojedyncza, połyskująca kropla spłynęła powoli po powierzchni energetycznej tuby.

- Zordonie! Wilgotność pomieszczenia powyżej normy! Czy mam kogoś wezwać?
- Zaczekaj, Alfa. -
przymknął oczy. - Znowu nas zalewają. Boję się, że jak ich tu zaczniesz teleportować, to nastąpi sprzężenie zwrotne i mnie piorun kulisty spali w jednej chwili.
- Błąd krytyczny. Nie Rangerów, Zordonie! Poprawiam parametry odwzorowania detali. Czy wezwać administratora budynku?
- Nie. Nikt z tego budynku nie może się dowiedzieć, że tu jestem. Wyrusz na zewnątrz i znajdź pomoc. Musisz wykorzystać swój kamuflaż. Oraz cały wdzięk i spryt.


<><><>

(kilka godzin później)
Ze stropu w Centrum Dowodzenia zaczęły się przesączać duże krople wody, co pewien czas kapiąc miarowo. Zielony, przypominający kosz na śmieci łazik wjechał z wolna do pomieszczenia. Klapa podajnika otwarła się z łoskotem i wysunęły z niej szczypce zakleszczone na wymiętej, zabrudzonej karteczce.
- Alfa, co to takiego?
- Zordonie, ponieśliśmy sukces. Oto wizytówka. -
odpowiedział robot.

"Bogusław Łęcina usługi budowlano-remontowe. MOŻE NIE NAJTANIEJ, ALE JAKO TAKO".

- Świetna robota! Natychmiast się z nim skontaktuj.
- Błąd krytyczny. Wskazana osoba nie mieszka już pod tym adresem.
- Jakże to!
- Nie żyje.

Zapadła niezręczna cisza.
- Ktoś przy tobie majstrował? Dziwnie się zachowujesz. - skomentował to wydarzenie rozgoryczony Zordon. - Trzeba było działać wcześniej, a w tej sytuacji... podstaw wiadro.
 

Ostatnio edytowane przez Ril : 13-04-2017 o 23:27.
Ril jest offline