Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2017, 22:53   #120
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację

Stary sługa przerażonymi oczami wpatrywał się w zbliżającego się Stygijczyka. Z jego ust wydobywał się cichy jęk, gdy porzucił szamoczącą się dziewczynę i na czworakach, niczym pies czmychnął do pomieszczenia, które zajmował wraz z żoną. Makhar stanął nad wciąż związaną Rosą. Wolno uklęknął obok niej, wciąż wpatrując się w jej oczy. Na usta przywołał imię swego boga i była to ostatnia rzecz, jaką usłyszała Brythunka przed śmiercią. Sztylet głęboko przeorał jej gardło, a Makhar z fascynacją wpatrywał się jak z młodej kobiety ulatuje życie.

Szybko się opanował i zerwał na równe nogi. Przecież Thedipides uciekał. Pobiegł za kupcem, który opuścił przed chwilą swoje domostwo przez stajnię. Jak do tej pory nikt z jego zajętych plądrowaniem skarbca towarzyszy nie zaszczycił go swoją obecnością, więc nie widząc nigdzie krezusa, a nie chcąc narażać się na niepotrzebne ryzyko, zawrócił.


W tym czasie Catalina, Theo, Draugdin i Berwyn wydobywali z szybu w jadalni wszystko co byli w stanie zabrać. A zebrało się tego całkiem sporo. Wypełnione bogactwem plecaki i ciężkie skrzynie były doskonałą zapłatą za zlecenie. Catalina nie kryła radości.

- Jesteśmy bogaci, tak jak obiecywałam. A zemsta jest słodka niczym najzacniejszy nektar - błyskała zębami w uśmiechu. - Teraz się rozstaniemy i nigdy więcej nie zobaczymy. Pójdziemy swoimi ścieżkami. Nie wiem jak Wy, ale ja mam zamiar żyć jak prawdziwa królowa dopóki starczy mi złota.


Opuścili dom Thedipidesa tylnym wyjściem, niezauważeni. A przynajmniej taką mieli nadzieję. Mieli złoto, ale Numantia nie była miejscem, w którym czuliby się bezpiecznie. Hyboryjskie krainy czekały na bohaterów.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=5ZY2mRG5mzg[/media]KONIEC
 
xeper jest offline