Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2017, 20:13   #72
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
3/12
Salman Rushdie - Czarodziejka z Florencji

******* - super, polecam wszystkim

Cytat:
Głównym tematem Czarodziejki z Florencji jest wizyta Europejczyka w Imperium Mogołów na dworze cesarza Akbara. Przybysz twierdzi, że jest dalekim krewnym władcy, zrodzonym z będącej na wygnaniu indyjskiej księżniczki, a spłodzonym przez Włocha z Florencji. Historia rozgrywa się na dwóch kontynentach Azji i Europie. Odpowiednio na dworze Akbara i w renesansowej Florencji, przeplatając się w mieszaninę baśni i fantasy.
Jestem strasznym suckerem Rushdiego i uwielbiam wszystkie jego książki, więc długo nie będę się rozpisywać bo jestem mało obiektywna. Książka jest świetna… fabuła misternie zbudowana na wielu płaszczyznach, zataczająca pełne koło z czytelnikiem. Jest trochę uczuciowo, trochę filozoficznie, czy etycznie. Jak zwykle autor porusza temat dobra i zła w człowieku, jak i przeznaczenia i losu, nie uderzając jednak w pompatyczny ton (a jeśli już to z zamiarem karykaturalnego przedstawienia swoich poglądów).
Bawiłam się świetnie… i Googolplex chyba również, bo mu od czasu do czasu czytałam któryś z rozdziałów i nie znając pełnej treści książki ocenił ją o jedną gwiazdkę mniej ode mnie
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline