Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-05-2017, 22:30   #6
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
48-72 godziny, to nie problem przetrwać, nawet nie jedząc i pijąc niewiele. Zimą mógłby być problem, ale też nie aż tak wielki.

Za to na naprawdę duże problemy nie jesteśmy i nigdy nie będziemy przygotowani. I nie dlatego, że nam się nie chce, to po prostu kwestia nakładu pracy względem spodziewanych korzyści. Za mojej pamięci była w Polsce tylko jedna klęska (powódź z 1997) która mnie dotknęła tylko w taki sposób, że się przez wakacje strasznie nudziłem. Więc z mojej perspektywy przygotowywanie się na ewentualne katastrofy nie ma sensu. Co innego gdybyśmy żyli w strefie zagrożonej częstymi katastrofami, wówczas przygotowanie się na taką ewentualność jest rozsądne.

No a teraz jeśli ktoś ma ochotę się podszkolić w przetrwaniu bez niczego, to polecam ten link. Filmiki są bez słów, na zasadzie, "małpa widzi, małpa robi", i choć nie dają szczegółowej wiedzy, ani umiejętności to są pewną wskazówką jak można sobie radzić w dziczy nie mając absolutnie nic prócz własnych rąk.
 
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem