Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-05-2017, 18:43   #605
Earendil
 
Earendil's Avatar
 
Reputacja: 1 Earendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemuEarendil to imię znane każdemu
Hmm, my tu sobie gadamy o mechanice, a pomijamy w zasadzie tę kwestię, którą każdy system, nawet najbardziej ubogi retroklon zawiera: walka. A przecież to jest najważniejsza kwestia - by móc rozsądzać konflikty między wojskami graczy i npc oraz przede wszystkim, ocenić swoje siły i możliwości. Jako że limitem rozmiaru armii zapewne byłoby wyżywienie, to dobrze byłoby już teraz, przed wdrożeniem nowej karty zastanowić się nad zasadami działań wojennych. Co wy na to?

Karta.

Cytat:
Napisał sickboi
Zastanawiałem się jeszcze czy jest możliwość oddania efektów FBŚ, takich jak kiepskie plony. (...) Jedyną rzeczą jaką bym poprawił to dodanie tego wskaźnika ilości pożywienia do zadowolenia i rozpisania efektów, tak jak ma to miejsce w przypadku zadowolenia.
Dobry pomysł. Rozszerzyłem kolumnę zliczającą pożywienie lokalnie na wydarzenia i budynki. Dodałem też te efekty globalne do pożywienia.

Jednocześnie chciałbym zauważyć, że każdy z nas ma możliwość wprowadzania zmian a google zapewnia wbudowany svn, więc nie trzeba się bać, że ktoś coś spieprzy i czekać na mnie . No i jak rzekł MG, to wciąż tylko wersja under developement, zanim ją przyjmiemy trzeba ustalić jej solidny format, uwzględniając zmiany mechaniczne, bo nie wiem jak u was, ale u mnie przepisywanie wszystkich miast co zmianę na nową kartę to będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Cytat:
Napisał MrKroffin
Pytanie moje jednak odnosi się do starych przeglądów: co z nimi?
Oprócz słownika i mitów (btw, czytałeś? ) na kartach znajdują się (albo powinny się znaleźć) takie rzeczy jak tajne rozkazy, prawa, opisy klas społecznych, czy choćby klasy rządzącej (jak rody u nesjan i kapłani u mnie), które są w formie tekstowej i byłyby zdecydowanie nieczytelne po wrzuceniu do calca. Może źle się wyraziłem z tą "nową kartą", bo ja wyobrażam sobie, że będą funkcjonować wspólnie i obok siebie. Cała numerkologia do arkuszy, a reszta wciąż w doku. Np. opracowane technologie - zastanawiałem się nad przerzuceniem ich do spreadsheeta, ale to byłby i tak tylko enum, a doc radzi sobie świetnie z listami.

Magia
Cytat:
Napisał MrKroffin
Kwestie rekompensaty zaś widzę nie jako socjalistyczne rozdawnictwo technologii, ale raczej wędkę w postaci przyspieszenia badań. Proponuję następująco - otrzymacie przyspieszenie badań na X tur, obliczając wg wzoru: 3 x ilość magicznych techów.
Tu może taka tylko prywatna kwestia, ale wprowadzona zamiana przeleciałaby mi koło nosa. Bo sam FBS daje takie minusy, że zadowolenie globalne siada solidnie (a wraz z nim badania), a w dodatku inteligencja mojego kraju leży w niemocy, więc w ogóle żaden postęp by się nie odbył. Może zamiast tego jakaś darmowa technologia, albo magiczne itemy? Mam np. magiczne insygnia królewskie Yanikaina, może ich moc się w końcu uaktywniła?

Eventy i NPC
Cytat:
Napisał MrKroffin
To, że eventy magiczne wydają Wam się nie do rozwiązania, nie znaczy, że takie są . Zaden z dwóch dotychczasowych eventów nie był niemożliwy do rozwiązania.
Mimo to miło by było mieć trochę więcej opcji, bo to zdarzenie wpływa na wszystko, a możemy jedynie czekać. Ale emgu, ufam tobie , także w kwestii NPC.

Niezadowolenie
Cytat:
Napisał MrKroffin
Niezadowolenie z ilości ludności bym pozostawił jednak. Odzwierciedla naturalne procesy cywilizacyjne i hamuje bezpodstawną kolonizację.
Właśnie odwrotnie, napędza ją. W końcu muszę rozsyłać tych ludzi po zadupiach, żeby wszyscy byli najedzeni i się nie burzyli. Może jednak osłabić ten minus, albo co? Bo największa metropolia, Quetz-hoi-atalai, stolica świata jest wielkości dowolnej mieściny na Mazurach :/

Szkuner, nie wstydź się, u nas jako żółtodziób Balzamoon wprowadzał takie rewolucje, że głowa mała .
 
__________________
"- Panie, jak odróżnić buntowników od naszych?
- Zabijcie wszystkich. Będzie zabawniej." - Taltuk
Earendil jest offline