Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-05-2017, 14:41   #606
MrKroffin
 
MrKroffin's Avatar
 
Reputacja: 1 MrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputacjęMrKroffin ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał sickboi Zobacz post
Nowy, a stary przegląd
Zdecydowanie byłbym za pozostawieniem starego przeglądu właśnie w formie takiego zbioru informacji, pozbawionego jakiejkolwiek mechaniki i liczb. Sam przyznam, że w tej chwili wiele informacji dotyczących Nesjan mam w karcie rasy. Jest to nieco chaotyczne i myślę, że przeniesienie tego wyjdzie na dobre. Zarówno każdy z graczy jak i MG będą mieli wszelkie informacje fabularne w jednej karcie, a cyferki w drugiej. Poza tym nadal gdzieś trzeba rozgrywać rozkazy tajne, c'nie?
Tak, to dobry pomysł. Trzeba będzie trochę wyremontować te przeglądy, żeby spełniały funkcje opisowe. Przede wszystkim liczę tam (właściwie zgodnie z listą Earendila) na:
  • opisy klas rządzących
  • spisy prawa obowiązującego, ze szczególnym uwzględnieniem sukcesji
  • szerszy opis struktury społecznej
  • opis struktury gospodarczej - tu już wymagam konsultacji ze mną przez zmiany poczynione podczas rozgrywki. Szczególnie doniosłe zmiany zaszły u Nesjan i Tai'atalai.
  • technologie
  • biogramy ze szczególnym uwzględnieniem wcześniejszych władców - tę kolumnę bym z nowej karty usunął i zostawił tu, bo nie ma nic z numerkologią wspólnego
  • opis władcy i jego familii
  • rozkazy tajne
  • reszta contentu niewymieniona wyżej

To chyba wszystko. Wypisałem w formie listy na później, by mieć jakieś kryterium sprawdzania nowych wersji przeglądów.

Jak już przy prawie jesteśmy, zaznaczę tylko, że dziwi mnie Wasza obojętność wobec tej dziedziny .

Cytat:
(btw, czytałeś? )
Przyznam, że chyba nie . Przynajmniej mitów, bo do słowniczka niekiedy sięgałem. Choć czytałem materiały z Twojego przeglądu, więc może po prostu nie pamiętam. Poprawię się .

Magia

Bonusy z magicznych techów mogłyby skutecznie zniwelować kłopoty z technologią powodowane FBS. Jeśli wolisz inną formę gratyfikacji, możemy ponegocjować przez PW i wytworzyć jakieś kompromisowe rozwiązanie .

Eventy

Podpowiem dla wszystkich zniecierpliwionych, że FBS zbliża się do końca . Zakończenie jednak zależeć będzie od Waszych działań albo ich braku. Natomiast zamiast patrzeć na nie jednoznacznie negatywnie, szukałbym szansy. Wydaje mi się, że znalazłeś nawet jedną ws. Rady Teologicznej.

Ale wezmę pod rozwagę Wasze sugestie przy tworzeniu kolejnych grupowych eventów.

Niezadowolenie

W sumie to prawda, że kolonizacje napędza. Natomiast wciąż bronię go, bo gdyby nie niezadowolenie z ludności, poziom trudności spadłby znacznie. Rozwiązaniem niedomagań tej zmiennej byłoby w moim odczuciu dodanie wspomnianych poziomów gospodarczych. Niezadowolenie nie stackowałoby się wystarczająco szybko, by zahamować rozwój, a jednocześnie nie pozwoliłoby na absurdalną jego szybkość. Rozwiązanie to funkcjonowało w podobnej formie w Civ i choć było uciążliwe, spełniało podobne funkcje balansujące.

Jeśli nie dojdziemy do porozumienia odwołamy się do starej, dobrej instytucji referendum .

Cytat:
Bo największa metropolia, Quetz-hoi-atalai, stolica świata jest wielkości dowolnej mieściny na Mazurach :/
Nie porównywałbym. Już mówiliśmy o specyfice świata - wiele ras o niewielkiej liczebności. Może później przybierze to podobną formę do naszego uniwersum, póki co chyba lepiej, że nie .

Fabuła

Jeszcze coś mi się przypomina. FBS ma charakter wybitnie fabularny, czego jeszcze nie widać. Wciąż mogę go jednak usunąć. Stawiam tu kolejne pytania, ważne dla gry.

Czy wolicie, by świat przedstawiony miał już jakąś swoją historię czy raczej tabula rasa i cały content od Was? Jakby nie patrzeć mamy elementy fabularne niepochodzące od graczy (monumenty, Starzec), ale starałem się je mocno tonować w grze, przynajmniej w kwestii fabularnej ich otoczki.

Jako że mam plot twist w związku ze Starcem i FBS, ponawiam pytanie z początku poprzedniego akapitu.

Cytat:
Szkuner, nie wstydź się, u nas jako żółtodziób Balzamoon wprowadzał takie rewolucje, że głowa mała
Podpinam się. W końcu i Ciebie to dotyczy . Jeżeli chcesz, możesz wysuwać choćby ogólne postulaty. Ciekaw jestem swoją drogą, co by Balzamoon wymyślił ws. magii w tej sytuacji .
 
MrKroffin jest offline