Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-05-2017, 05:51   #100
Dhratlach
 
Dhratlach's Avatar
 
Reputacja: 1 Dhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputacjęDhratlach ma wspaniałą reputację
Igor uśmiechnął się lekko i puścił dyskretnie sekretarce oczko. Następnie skierował swoje kroki wprost do biura Tracza. Co prawda, był trochę zawiedziony, ale jeśli się spisze i przegada biznesmena... Lisi uśmiech zawitaj w jego umyśle. Tak, miał nową motywację do działania!

Kiedy już znalazł się w środku i zamknął drzwi to równym, pewnym krokiem skierował się do zasiadającego za biurkiem Janusza.
- Pan Janusz Tracz? - zapytał dla pewności oficjalnym pewnym tonem podając rękę biznesmenowi - Miło pana w końcu poznać. Michał Zgorzelec, do usług.
Po tych słowach drobnym gestem dłoni wskazał na fotel przed biurkiem.
- Można?

Kiedy uprzejmości zostały wymienione i już zasiadł na swoim siedzisku to pochylił się w krześle w kierunku swojego interlokutora i powiedział dumnie.
- Nawet nie zdaje sobie pan sprawę jak ciężko się umówić na spotkanie. Długo czekałem, a sekretarkę muszę pochwalić. Nie dość, że atrakcyjna to do tego i bystra... naprawdę ma pan dobre oko.

Zaśmiał się lekko i gestem dłoni odpędził te myśli.
- Przejdźmy jednak do interesów. Rozumiem, że jest pan bardzo zajętym człowiekiem. Podobnie jak ja. Widzi pan... jestem między innymi ekologiem...

Zapadła chwila ciszy i już Tracz otwierał usta by coś powiedzieć, kiedy Thyrsus wszedł w niewypowiedziane słowo.
- Proszę się nie martwić. Z mojej strony nie będzie problemów. Wręcz przeciwnie! Chciałem panu pogratulować bardzo odważnej decyzji. Widzi pan, zalanie rowów melioracyjnych doprowadzi do zalania co najmniej jednej dzielnicy Warszawy i sporą część okolic, a to przysporzy się do rozwoju ptactwa wodnego i całej gamy innej fauny która od lat nie witała w te strony! Jako ekolog jestem pełen podziwu tak odważnego manewru. Jako biznesmen jednak zastanawiam się czy jest pan gotowy na grubo milionowe odszkodowania za utracone i zniszczone mienie zarówno ze skarg zbiorowych i indywidualnych...

Thearch'a pogładził się po głowie w geście zamyślenia.
- Developerka to intratna działka muszę przyznać... ale dochody ze sprzedaży są jednorazowe, a czynsze skromne. Do tego remonty, odnowienia elewacji, problemy ze ściągalnością... Zapewne myślał pan o czymś bardziej przyszłościowym i tu mogę pomóc. Jak bardzo podoba się panu stworzenie własnego małego Imperium, niemalże monopolu, które będzie się rozrastało z czasem i mnożyło dochody przy zachowaniu minimalnych kosztów? Początkowo zasięg lokalny, potem na województwo mazowieckie, potem Polska, a na końcu może i nawet eksport do naszych sąsiadów zza granicy?
 
__________________
Rozmowy przy kawie są mhroczne... dlatego niektórzy rozjaśniają je mlekiem!
Dhratlach jest offline