Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-06-2017, 09:07   #23
Raga
 
Raga's Avatar
 
Reputacja: 1 Raga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputację
Jakoś kompletnie nie zainteresował mnie ten system, a raczej świat.
Jest kilka rzeczy które najbardziej mnie gryzą, ale to już wypunktowali inni.

Zrobiłeś bardzo obszerny świat, ale dla mnie to wada. Takie zróżnicowanie niczemu nie służy. Jest takie powiedzonko, że "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

Podzielę się z Tobą swoimi wrażeniami w czasie czytania Twoich opisów.

Gdy wymieniłeś źródła z jakich czerpiesz:
Po co taka hybryda? Chcesz kopiować motywy bez konieczności ich większej modyfikacji do swoich realiów? Nie rozumiem takich zabiegów, bo w Twoim świecie spotkanie smoka, trolla, giganta, golema, orka będzie tak fascynujące dla postaci jak w innym uniwersum spotkanie orka o innym odcieniu skóry. W przypadku orków to jeszcze można dać graczowi/postaci wiedzę jak można ich skalować poziomem trudności co w przypadku stworów innego gatunku jest to trudniejsze.

Gdy podałeś opis sytuacji między magiem i kaosytą w karczmie:
Chcesz mieć władzę nad wszystkim i w dowolnym momencie z rękawa wyciągać coś co uprzykrzy graczom życie? Magowie są tak przepakowani? Jak w takim razie chcesz kogoś zachęcić do gry kaosytą i w jaki sposób to spotkanie mogłoby się dla niego skończyć korzystnie? Podchodzi mi to pod powergaming tylko bez klarownej informacji co co jest lepsze od czego (twierdzisz że "arcy" w jakiejś dziedzinie jest porównywalny do "arcy" w innej)

Gdy opisujesz świat:
Po co podajesz skalę? Skoro coś jest większe i szybsze to dla mieszkańców jest normalne! Piszesz o magicznych przedmiotach i o tym jak są powszechne... Po co?! Dla postaci magiczne pióro będzie tak samo magiczne jak przykładowa tablica i kreda. Chcesz opisami zaskakiwać gracza czy jego postać?

Oczywiście to co napisałem nie musi być zgodne z prawdą, to tylko moje odczucia. Może sprawdziłoby się to jako gra komputerowa lub "na żywca" ze stałym dostępem do bestiariusza, ale nie widzę tego jako PBF.

Za bardzo skupiasz się na próbie fascynacji gracza różnorodnością obrazów zamiast na świecie atrakcyjnym dla jego postaci.
 
__________________
Walls of stone do not a fortress make. But they're not a bad start.

Ostatnio edytowane przez Raga : 04-06-2017 o 09:52.
Raga jest offline