Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-06-2017, 19:15   #2014
Tildan
Bellis perennis
 
Tildan's Avatar
 
Reputacja: 1 Tildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputacjęTildan ma wspaniałą reputację
Ril

Cytat:
tego kompozytora od "Henryka V" (Patrick Doyle), nie wiedzieć czemu, bronisz.
Bronię, bo się po prostu z Tobą w kwestii "Non nobis" jak i całej warstwy muzycznej tego filmu nie zgadzam.
Poza tym, wydaje mi się, że mało który powstaly w ostatnich dekadach film historyczny [za wyjątkiem wspomnianego "Tous le Matins du Monde"] posiada ścieżkę dźwiękową opartą na czystej muzyce z epoki.
"Misja", "Gladiator", "1492-Wyprawa do raju", "Braveheart", "Królestwo Niebieskie", "Ostatni samuraj", "Królowa Margot", "Elżbieta-królowa dziewica" - to wszystko pozycje, do których muzykę napisali świetni kompozytorzy wspólcześni, i do wspólczesnego słuchacza ma ona przemawiać.

https://www.youtube.com/watch?v=t7qTet2qC8g

Cytat:
Zresztą któż tego nie zna, skoro nawet były Prezes Rady Ministrów naszego nieszczęśliwego kraju oglądał i zna twórczość Savalla? Nie do wiary.
No faktycznie, nie do wiary.
O różne rzeczy można by naszego byłego Prezesa Rady Ministrów posądzić, ale o znajomość dorobku J. Savalla i Hesperionu, to absolutnie nie.
Prędzej o podśpiewywanie pod prysznicem "Futbolu" Marylki Rodowicz.

Cytat:
Muzyka na violę da gamba jest przejmująca do głębi. Skoro tak nam dobrze idzie, to i ja wrzucę fragment z tego świetnego filmu.
Przepiękny fragment, naprawdę. Aż brak słów. Dzięki za jego przypomnienie.
W takim razie ja dorzucam angielski "Hymn wieczorny" Henry`ego Purcella:

https://www.youtube.com/watch?v=Qjc0qug-1NQ
 
__________________
Życie to ciągłe czekanie: na dorosłość, na miłość, na autobus, na ulubiony serial, na szczęście, na wakacje, na przyjaciela... aż w końcu na śmierć.
Tildan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem