Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2007, 17:37   #16
Silwilin
 
Reputacja: 1 Silwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znanySilwilin wkrótce będzie znany
- Przykro mi, nie jestem stąd. Ale krawiec tu musi być. Coś z bronią pewnie też. Karczmarz na pewno ma świetne informacje. Poza tym każdy miejscowy wskaże ci drogę - ton głosu człowieka ciągle pozostawał niezmieniony - a póki co polecam nocleg w karczmie. Zostanie to napewno dobrze odebrane przez karczmarza i jutro rano możesz liczyć na bardziej przyjacielską z nim rozmowę. Tak samo dobrze wpłynie na niego, jeśli zamówisz coś do jedzenia, zamiast swoich zapasów. Jeżeli potrzebujesz mogę ci pożyczyć pieniędzy na nocleg i posiłek - mnich nie miał dużo pieniędzy, ale na nocleg dla dwóch osób powinno wystarczyć. Naczył się też, podczas pobytu w innym miasteczku, że słowo 'pożyczyć' jest lepiej odbierane przez innych niż 'dać', nawet jeśli się nie oczekiwało zwrotu. A darowanie potrzebującemu paru groszy, było dla niego mniejszym wysiłkiem niż zmuszanie się do rozmowy, choć tego nie sposób było po nim poznać.
 
Silwilin jest offline