Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-06-2017, 23:52   #201
Wisienki
 
Wisienki's Avatar
 
Reputacja: 1 Wisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputacjęWisienki ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Zell Zobacz post

Nawet jeżeli KAŻDY byłby zdolny nie korzystać z wiedzy zdobytej sztucznie to nie ma szans, abym ja konkretnie wrzucała wszystko do czytania, co tylko napiszę prywatnie. Sekret to sekret, a przestaje nim być jak inni wiedzą o nim. Do tego z natury nie jestem ufna, a doświadczenie PBFów nauczyło mnie, że nikomu ufać w jego "Ja nie metagaminguje!" nie można. Miałam wiele tajemnych scen w różnych sesjach i nie widzę powodu, aby to zmieniać. Wytłumacz mi jedno: Gdzie jest zabawa dla mnie (czy innej osoby), jeżeli wiem, że to pan x zabił mi ghula, a pani y mnie oszukuje? Gdzie? Nawet bez metagamingu to dopiero psuje wszystko, a dbanie o własną rozrywkę, wolę nie czytać postów innych, jakie stworzono w zaciszu domowym.



Akurat poprawianie to mały problem. To przecież możliwe, aby osoba zapomniała (naprawdę), że jej postać akurat tego się nie dowiedziała. Inna sprawa, iż najwyraźniej w naturze niektórych czai się drapieżnik, który za wszelką cenę chce wygrać i nie dać się tkąć, co "zmusza" takie osoby do korzystania ze zwykłego oszustwa. To jak po cichu zajrzeć w karty innego gracza, aby wiedzieć jaki ruch wykonać.



Moim zdaniem to jest poprawne. Jak piszesz - tu jest intryga i różne dziwne relacje. To jest też taki setting. Byłoby absolutnie bez sensu, jeżeliby odjąć otoczkę tajemnicy. Możliwego poczucia zagrożenia, niewiedzy, doszukiwania się prawdy. To książka,w której ludzie tworzą treść, ale przecież nie chodzi o treść postów w PBFach. Tu nie przewracasz na następną stronę. Tu sam musisz odkryć jej treść.

Na koniec powiem jeszcze - to, co się działo to był prawdziwy metagaming, jaki został wykonany dzięki ostatniemu postowi Goo, dzięki komentarzom and so on i wybaczcie, ale to jest dla mnie dopiero paskudne.
Widzisz ja mam trochę inaczej bardzo lubię czytać posty innych nie zależnie od tego czy dotyczą mojej postaci czy nie. Nawet jeśli ja dowiem się że pan X zabił mi ghula to moja postać o tym nie wie i dla mnie to dalej jest zabawa. Inna sprawa, że masz rację są osoby dla których liczy się tylko wygrana a nie sama gra ale z takimi ludźmi z kolei ja nie lubię grać. Jeśli chodzi o metagaming podałam bardzo delikatne przykłady nie chcąc nikogo urazić.
 
__________________
Wiesz co jest największą tragedią tego świata? (...) Ludzie obdarzeni talentem, którego nigdy nie poznają. A może nawet nie rodzą się w czasie, w którym mogliby go odkryć. Ruchome obrazki - Terry Pratchett
Wisienki jest offline