Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-06-2017, 03:30   #354
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
Tura ostatnia 28 (Komentarze)


Witam zatem w ostatniej turze, 28.



Opiszcie w niej, jeśli oczywiście są takie chęci, co dalej z Waszymi bohaterami się stało. Możecie stworzyć odpisy drużynowo na zasadzie rozmów lub zamknąć je w dłuższych lub krótkich narracjach z OFFu. Jeśli chcecie użyć przy tym wątków o których postać w trakcie przygody nie widziała - dajcie znać w komentarzach. Nie ma nic przeciwko, pod warunkiem że uzgodnicie to między sobą, a wpisy nie będą się wykluczać.


Czas na Wasze końcowe odpisy daję do
 30 czerwca


(8 dni - ostatni odpis jest dla chętnych). Wtedy też będziemy się żegnać, życzyć sobie miłych wakacji, oceniać ewentualnie grę i dziękować za jej udział.

Teraz kilka słów o ‘Szuwarach’.

Sama koncepcja powstała ponad rok temu i miała polegać na nudnym toczeniu życia w zapadłej dziurze jaką miały być Szuwary. Od wpisu do wpisu bez pośpiechu, bez pisania na dokach. Bardziej na tworzeniu wątków przez Graczy niż wpychaniu ich przez MG. Miało też być dwóch MG, którzy by to ogarnęli.
Wiele się zmieniło od tamtej pory i w zasadzie, to po prostu gra stała się czymś odwrotnym od pierwszej koncepcji.
Fabuła wymyślona była trochę na kolanie i też dlatego, by to Gracze podążali za wydarzeniami MG a nie odwrotnie. Było to o wiele łatwiejsze dla mnie. Nie pilnowałem jej należycie i często wymykała mi się ona z ram nie tylko charakteru opowiadanej historii (konwencji) ale także faktów na których się opierała, więc trącało niekiedy niespójnością.
Często też się Wam zbierało cięgi za błędy a czasem za niewinność...
Naprawdę jestem pełen podziwu, że wytrwaliście do końca. Musimy zdać sobie sprawę (bo dla mnie wcale nie było to takie oczywiste), że przez rok pracowaliśmy nad tym bardzo regularnie. Tydzień w tydzień odpisy… To jak w jakimś biurze w archiwum. Wybaczcie zatem te wszystkie perturbacje oraz moje słabe obeznanie z PBFami. Cieszę się, że mogliśmy zagrać razem. Miałem cholernego farta, że akurat taka drużyna, a nie inna tworzyła te Szuwary i zapisuję je na konto sukcesów.
Jeśli chodzi zaś o zakończenie naszej opowieści, to nie ukrywam, że je mocno przyspieszyłem. Zresztą pewnie to czuć w fabule. Scenariusz miał mnóstwo różnych, zawiłych wątków, ponad 200 NPCów, różnych historii i zapisanych zdarzeń i gdyby to prowadzić dalej w tym dość kameralnym tempie, pewnie musielibyśmy grać jeszcze przez rok. Idą wakacje, robi się ładnie i warto chyba oderwać się trochę bardziej od komputerów. Po za tym wstępnie taki termin końca gdzieś tam majaczył.
Wiedziałem, że chcę zakończyć grę w czerwcu, choć do jej końca było kilka ścieżek. Chloe odpaliła Maszynę, która spowodowała przeciążenie w Astralu i Gniazdo musiało się wyłączyć. Lub zrestartować, ale przy jego wieku pewnie już mu się to nie uda… Miał to zrobić w sumie Szepczący, ale Rod skutecznie go powstrzymał

Tak czy siak, udało Wam się zrealizować 413 / 640 punktów fabuły. Co jest niezłym osiągnięciem, gdyż nie zawsze mieliście możliwość czy powód by się zagłębiać w jakieś poboczne wątki.

Osoby, które zniknęły lub zginęły tej nocy (mieszkańcy Szuwarów)
Jeyermie Seyers
Thomas Lemoine
Odile Soyer
Emillie Bessette
Gaspard Varmon
Flora Larue
Radegondre DeVillepin
Roch DeVillepin
Lisa Milet
Nickolas Milet
Beatrisce DeLafosse
Jean-Christophe Trouve
Paulette Leroux
Angele Leroux
Claudia Leroux
Lilian Gauthier
Emiluś Gil
Pluidhald Bul
Griagzar Kup
Seliver Olinore
Gabriel Chevalier
Bérénice Chevalier
Fernand LeBlanc
Didier LeBlanc
Alfonso LeBlanc
Évelyne LeBlanc
Caroline LeBlanc
Hervé Joubert
Sabrina Joubert
Alix Lagarde
Aurora Figuier
Hector Figuier
Nicoline Figuier
Hubert Girault
René Girault
Renaud Girault




Dane:
  • Pierwsza rekrutacja powstała 22 maja (po sondzie) 2016 roku
  • Pierwszy wpis powstał 13 czerwca 2016 roku
  • Nowe Szuwary (po rozpadzie) powstały 14 lipca 2016 roku
  • Kampania zajęła 2,76 GB danych na kompie
  • Najlepszy komfort postaci zachował Rami Martin (Kostka)
  • Perki zachowali: Remi Martin (kostka) i Laura Bréguet (Proxy).
  • Perki znów: Laura jako jedyna nie wydała Perka, a Remi jako jedyny otrzymał je dwa.
  • Najwięcej Punktów Nauki uzyskał Rodolphe Trottier (Ardel)
  • Najbogatszą osobą stał się Ocaleniec - saldo $340,96 (Dhratlach)
  • Najwięcej wpisów stworzył MTM, bo aż 41
  • Najwięcej terminów dotrzymała Mag (25)




Na pochwały indywidualne pewnie przyjdzie czas jeszcze. Zatem... Miłego ostatniego pisania w “Szuwarach” Jeszcze pogadamy


 

Ostatnio edytowane przez Martinez : 22-06-2017 o 03:59.
Martinez jest offline