Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-06-2007, 01:31   #19
Niles Elmwood
 
Reputacja: 0 Niles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znanyNiles Elmwood nie jest za bardzo znany
Nie powinno się tematu zamykać, ani kasować linków, bo jest kilka okoliczności łagodzących Autor nie napisał tego pod swoim imieniem i nazwiskiem, lecz jako grupa fanowska. We wstępie autor informuje o tym, że znaki towarowe użyte zostały bez zgody producenta, lecz jego zwierzchność i autorytet nie jest kwestionowany. Nie jest to też kopia lecz interpretacja oryginału. Inkwizycja? Z tego co wiem, autorzy nie czerpią żadnych korzyści majątkowych z napisania tego opracowania. Mówiąc trywialnie, gdyby tak wszystko brać pod kreskę łamania praw autorskich, to wiele sesji pod tym samym tytułem lub "innych" nadawałaby się do usunięcia, łącznie z większością awatarów użytkowników forum, jak i różnych/internetowych projektów rpg'owych i nie tylko... Przecież w internecie, wszędzie tam, gdzie zamieszcza się, używa, publikuje bez zgody autora jego dorobek intelektualny wszelakiej formy, patrząc z punktu widzenia etyki, kwalifikuje się pod definicję moralną ochrony praw autorskich. Przynajmniej tak mi się wydaje. Nie uważam tego opracowania za ewidentne piractwo, a postawienie na nim bana, nikogo nie wzbogaci a co najwyżej kogoś byc może "zuboży" :P
 
Niles Elmwood jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem