Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2017, 16:08   #71
Raga
 
Raga's Avatar
 
Reputacja: 1 Raga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Dhorr Zobacz post
Społeczeństwa tworzą się identycznie jak na Ziemi. Jak ktoś się gdzieś urodzi, to staje się obywatelem tego kraju. Jego przodkowie walczyli w wojnach o utrzymanie własnej tradycji na tych ziemiach, rodzice nauczyli języka i innych rzeczy związanych z patriotyzmem, albo tyraniczne rządy wymuszają poddaństwo. W różnych krajach panują rożne kultury. Na Ziemi jest 9 krajów? Kraj Czarnoskórych, Żółtoskórych, Białoskórych, Czerwonoskórych, Muzułmanów, Eskimosów, Żydów, Aborygenów i Pigmejów? Nie. Nawet na Ziemi jest to bardziej skomplikowane, więc nie rozumiem skąd te zdziwienie.
Oreksy rozmnażają się wyłącznie przez podział (i pozostają w swoich rozmiarach). Z nikim się nie krzyżują. Jest to napisane...
Opisuję to tak, żeby Ziemianin to zrozumiał. Nie mogę zakładać, że skoro jesteście na tamtej planecie, to nie trzeba Wam pokazywać różnic między tym co mamy na Ziemi a tym co jest na tamtym świecie.
Proszę o czytanie z większą uwagą tego co napisane i nie opowiadanie nieprawdy z powodu niedoczytania.
No to odpowiedz sobie na pytanie co kształtuje społeczeństwo. Jakie problemy mają nacje, które są zbyt otwarte, a jakie zbyt hermetyczne. Dlaczego osobniki o podobnym wyglądzie, wyznaniu, historii, przyzwyczajeniach łączą się w grupy. Ty z tych czterech rzeczy wyciągnąłeś przed nawias trzy aspekty. Według mnie na siłę robisz sztuczny świat, gdzie naturalną koleją rzeczy byłaby migracja osobników.

Czytam ze zrozumieniem. Niefortunnie napisałem, że krzyżują się ze sobą. Miałem na myśli, że rozmnażają się tylko z przedstawicielami swojej rasy.

Oreksy skoro rozmnażają się przez podział to znaczy, że mogą się tylko rozbijać na mniejsze części? Liczba jednostek rośnie ale, masa jest stała?

Przekombinowujesz bo robisz świat dla mnie niezrozumiały pod względem społeczeństw. Przykładowa wojna miałaby zostać wywołana z jakiego powodu? Że jeden władca się zdenerwuje na drugiego?! To lud go obali. Co determinuje konflikty skoro wszyscy są identyczni przez swoją odrębność?!
Żeby osobniki zostały porwane ku jakiejś idei to muszą poczuć przynależność do grupy. Co determinuje grupę? Nie rozumiem budowy Twojego społeczeństwa.

Powiedz dlaczego ptakopodobni nie migrują w góry i nie ciągnie ich do otwartych przestrzeni. Dlaczego rybopodobni nie migrują w okolice wody? Dlaczego innych nie ciągnie do jaskiń? Dlaczego różne osobniki na siłę żyją razem?
 
__________________
Walls of stone do not a fortress make. But they're not a bad start.
Raga jest offline