Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-06-2017, 22:19   #102
Moni
 
Moni's Avatar
 
Reputacja: 1 Moni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłośćMoni ma wspaniałą przyszłość
Ja taki a nie inny koncept rasy rozwiązałabym tworząc coś na wzór zergów, jak mówiłam. Zbiór masy ras o wspólnym celu, ale może zrezygnowałabym ze wspólnej świadomości. Szczegółów nie wymyślam, nie mój świat. XD Jakby cię to zainteresowało to wyślij PW.

Niepokoi mnie za to to dark fantasy... Na razie o twoim świecie wiemy tyle, że są tam mocne elementy saj-faj. Dla przykładu polityka międzyplanetarna. I to jeszcze mogę zrozumieć, są takie miksy. "Jeźdźcy smoków z Perm" autorstwa Anne McCaffrey to właśnie mieszanka fantasy i saj-faj, chociaż nie jest to niestety dark fantasy. Ale to szczegół.
Wiemy jeszcze, że panuje tu absurdalna tolerancja na wszystko. Wręcz śmieszna, skoro teoretycznie społeczeństwa tu powstają tak, jak nasze. W końcu mówiłam już, że nasze społeczeństwa kształtują się i kształtowały tak, a nie inaczej, bo zwykle jesteśmy nietolerancyjni. Myślisz, że amerykanie mieliby taką obsesję na punkcie rasizmu i jego zwalczania, gdyby nie to, jak długo czarni byli tam niewolnikami za bycie czarnymi? Jeśli dodamy do tego, że to ma być dark fantasy, to to się kupy nie trzyma. Czy jedną z cech tego gatunku nie jest to właśnie, że zamieszkują je raczej niemiłe osoby, gotowe nie uznać swego ojca za kogoś niegodnego jego, bo ma płetwy a nie skrzydła po czym odlecieć do innych ptasich istot? A następnie wywołać wojną z rybią rasą podludzi?

One Piece nie bardzo mi pasuje do dark fantasy. ;-; Ale jeżeli nie wziąłeś z niego zbyt wiele, to okej, może to akurat będzie się trzymało kupy.

I wiem, że mówiłeś, iż tu wszystko jest groźniejsze i że magia w większości wypadków jest bezużyteczna jeśli chodzi o walkę, ale to nie czyni tego świata dark fantasy. To za mało, jeżeli zamieszkujący go ludzie są aż tak myli.
 
__________________
Prowadzi: Złota maska
Prowadzona: Chmury nad Draumenionem

Ostatnio edytowane przez Moni : 27-06-2017 o 09:54. Powód: Zjedzone nie. ><
Moni jest offline