Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-07-2017, 00:01   #66
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
No to idziemy z analizą dogmatu, bo widzę nie odpuścisz, pomimo że nie ty będziesz grał kapłanem Hoara.
Cytat:
Przestrzegaj sprawiedliwości i podtrzymuj ducha prawa, nie zaś jego literę.
Znaczy ni mniej ni więcej, że jak Król zasługuje na klapsa to dajesz mu klapsa, nie cykasz się.
Cytat:
Odpowiednia rekompensata zawsze wymaga działań.
Bez pracy nie ma kołaczy, normalne.
Cytat:
Na przemoc zawsze odpowiada się przemocą, zło złem odpłaca,
Jasne i nie trzeba komentować.
Cytat:
lecz i dobro zawsze powraca do tych, którzy je czynią.
Co nie znaczy, że Ty musisz to dobro zwracać.
Cytat:
Postępuj według nauk Dawcy Zagłady, staraj się wymierzać karę, lecz nie goń za złem dla niego samego - droga ta potrafi uwieść, lecz prowadzi jedynie do upadku.
Bądź praworządny zły a nie chaotyczny zły
Cytat:
Niesprawiedliwość musi zostać pomszczona, a każda kara musi odpowiednia do zbrodni.
Czyli nie bądź nadgorliwy, ale nie możesz też być pasywny.
Cytat:
Zemsta jest najsłodsza, gdy zaprawia ją ironia.
Uderzaj tam gdzie najbardziej boli.
Cytat:
Każda siła musi spotkać siłę - ci, którzy nie odpowiadają na ataki przeciwko sobie lub tym, którzy są im drodzy narażają się jedynie na jeszcze większą przemoc.
Jak masz miękkie serce to musisz mieć twardą dupę.

Koniec analizy, jak dla mnie pasuje najlepiej do praworządnie złego, do praworządnie dobrego w ogóle nie pasuje. I na tym zakończmy dywagacje na temat wyimaginowanego boga w wyimaginowanym świecie którego dogmat został wymyślony szybko i na potrzeby historii, a nie po to by go filozofowie analizowali pod względem moralnym czy logicznym (choć właśnie jeden filozof to zrobił).
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 04-07-2017 o 00:03.
Googolplex jest offline