Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-07-2017, 14:16   #950
Slaaneshi
 
Slaaneshi's Avatar
 
Reputacja: 1 Slaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumnySlaaneshi ma z czego być dumny
Istnieje rzemiosło (zielarstwo), które jak i reszta rzemiosł jest słabo opisane. Dodatkowo do tego jest jeszcze ustęp o leczeniu i medycynie w Starym Świecie w WFRP Companion, będę sobie odświeżał jak znajdę chwilę czasu, to i zerknę czy o zielarstwie czegoś tam nie ma.
Ogólnie to rozbicie rzemiosła (aptekarstwo), nauki (alchemii), warzenia trucizn i rzemiosła (zielarstwa) na odrębne rzeczy sprawia pewien kłopot, mianowicie mało która profesja ma wszystkie trzy (a przynajmniej zielarstwo + aptekarstwo). O leczeniu do tego nie wspominając.
Z mojej strony, gdyby na sesji występował aptekarz/zielarz, byłbym skłonny opracować jakieś zioła (widziałem kiedyś właśnie fajne zielniki do WFRP1ed), zamiast tylko wykonywać głupi rzut na rzemiosło ale z tego co się orientuję, to nikt w drużynie nie ma takich umiejętności? Czy chcemy coś ponaciągać?

Jestem dosyć obłożony pracą, więc nie będę mógł tak prędko zamieścić odpisu.
 
Slaaneshi jest offline