Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-07-2017, 13:04   #91
Tabasa
 
Tabasa's Avatar
 
Reputacja: 1 Tabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputacjęTabasa ma wspaniałą reputację
Joe Hill - Pudełko w kształcie serca 12/12
Gatunek: horror

fajnie się czytało


Cytat:
Jude Coyne, gwiazdor ostrego rocka w mocno średnim wieku, oprócz muzyki ceni sobie spokój, psy, kobiety - i swoją kolekcję. Jako zbieracz wszystkiego, co makabryczne i niesamowite, nie może przepuścić okazji zakupu wystawionego na aukcji internetowej ducha. Kiedy jednak w jego domu pojawia się garnitur nieboszczyka w czarnym pudełku w kształcie serca, Jude odkrywa, że za swe pieniądze dostał znacznie więcej, niż się spodziewał. Duch bowiem jest prawdziwy - i ma swoje plany...
Pewnie niewielu wie, ale Joe Hill jest synem mistrza grozy Stephena Kinga. I moim zdaniem słusznie nie używa swego nazwiska, bo to od razu niosłoby ze sobą porównania jego prozy do tego, co stworzył King senior. Joe pracuje na własne miejsce w literaturze i robi to naprawdę dobrze. Po fajnych "Rogach" i fenomenalnym "NOS4A2", które jest jedną z moich ukochanych książek ever, zabrałam się za "Pudełko w kształcie serca", które jakoś umknęło mi wcześniej. Uwielbiam historie o duchach, więc po prostu musiałam sprawdzić tę książkę.

I co? I nie zawiodłam się. King junior ma świetny styl pisania, a niektóre ze scen w książce idealnie nadają się do przeniesienia na ekran. Historia jest naprawdę dobrze skonstruowana, klimat solidny, a plastyczność opisów urzeka. Jest subtelne straszenie (które naprawdę może przestraszyć, zwłaszcza, gdy czyta się wieczorem i w samotności), są momenty gore, więc każdy fan horroru znajdzie tu coś dla siebie. Ok, chwilami można odnieść wrażenie, że Joego nawiedził Duch Ojca, bo niektóre momenty są przydługawe i niewiele wnoszą, jednak i tak jest to powieść warta przeczytania.

Ja bawiłam się świetnie, więc polecam, jednak taki typ literatury i temat po prostu trzeba kochać, żeby docenić. Z pewnością jest to jedna z najlepszych współczesnych opowieści o duchach, więc jeśli lubisz takie klimaty, to wskakuj - Joe Hill zabierze cię na naprawdę ciekawą przejażdżkę, która na długo zostanie w Twojej pamięci.
 
Tabasa jest offline