Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2017, 21:39   #93
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Konrad Kuśmirak - S.Q.U.A.T.

21/12


Cytat:
Postapokalipsa po polsku.

W zasadzie do przeczytania skłoniło mnie "Antipolis". Co mają wspólnego te dwie książki? Tematyka inna, autor całkowicie nie ten sam. Wydawnictwo. Po rewelacyjnej poprzedniej pozycji postanowiłem iść tym tropem. Otóż trop Czwartej Strony był umiarkowanie trafny. Mógł być gorszy, ale jednocześnie nie powalił na kolana.

W zasadzie jedynym, z czym musiałem się zmierzyć podczas czytania była pierwszoosobowa narracja, za którą nie przepadam. Co prawda Roger Zelazny z "Kronikami Amberu" niezwykle skutecznie wyleczył mnie z alergicznej niechęci, ale nie sprawił, iż stałem się jej fanem.

Konrad Kuśmirak zastosował ten właśnie sposób poprowadzenia całkiem zgrabnej opowieści, której bohaterem jest mężczyzna zwany Kamykiem. Przemierza okolice północno-wschodniej, odmienionej Polski z Białoruskim epizodem. Wiele rzeczy zmieniło się względem czasu, w którym żyjemy, ale wciąż bardzo liczą się znajomości. I na nich często opiera się główny bohater.

"S.Q.U.A.T." jest w pewnym sensie połączeniem, dość interesującym, dominującego elementu postapokaliptycznego oraz science fiction, które dostarczyło mi rozrywki przez nie więcej niż dwa dni.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że jeszcze wrócę do historii Kamyka w części drugiej: "S.Q.U.A.T. Eksperyment", choć nie powiem, bym odczuwał nieodpartą potrzebę sięgnięcia po to natychmiast.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline