Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2017, 16:53   #94
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację


4/12
Lolita - Vladimir Nabokow

[media]https://cms.antykwariat.waw.pl//mfc/1/4/e/8/163f806aa59c9a22d779b0224956075068e3.jpg[/media]

****** - fajnie się czytało, ale sprawdź recenzje

Nie muszę chyba nikomu przedstawiać, o czym jest ta książka. Wszyscy o niej słyszeli w mniejszym lub większym stopniu.
O dziwo udało mi się trafić na bardzo dobry i rzetelny przekład w wykonaniu Roberta Stillera, jeśli ktoś jeszcze nie czytał książki, to polecam jego tłumaczenie. Bardzo kolorowe, bujne słownictwo, precyzyjny spis przypisów, które wiele czytelnikowi tłumaczą w tym wielowymiarowym dziele, które, aż roi się od różnych podtekstów wobec czasów minionych, innych autorów i literatury, historii i kultury.
Od razu mówię, że pierwsza część jest strasznie męcząca… a przynajmniej mnie bardzo zniechęcało ciągłe niewydymanie głównego bohatera, który jak ta mimoza rozdwajał się nad wyobrażeniem swojej Lilotki, która nie pokrywała się z tą rzeczywistą.
No taka ciamcia emocjonalna, że nic tylko mi się ulewało jak go czytałam… ale druga część jest o wiele, ooo wiele ciekawsza i pochłonęła mnie w całości. Zmieniłam całkowicie zdanie o Humbercie (gb) i jego uczuciach, nawet go polubiłam, baaa nawet mu trochę współczułam, a ostatni rozdział i posłowie samego autora to istna perfekcja, przy której śmiałam się jak głupia fretka.

I uprzedzając… tak jest to książka o pedofilu… ale jest też o miłości, trzeba tylko doczytać do końca

 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"

Ostatnio edytowane przez sunellica : 16-08-2017 o 17:34.
sunellica jest offline