Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-07-2017, 22:52   #353
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
- Ktoś z Panami chce się widzieć - oznajmił rano karczmarz, podając posiłek. Kładąc na stole miski z żurem, ruchem głowy wskazał na przylegający do sali biesiadnej niewielki alkierz.

W środku siedział Radny Magirius. Wyglądał źle: był blady i roztrzęsiony, co kontrastowało z jego wyglądem z dnia powszedniego. Na niewielkim stoliku stała flaszka brendy, z której radny często korzystał. Podnosząc kieliszek do ust, musiał panować nad drżeniem rąk.

- Gdy Teugen przybył tu z Nuln - Magirius przeszedł od razu do sedna. - Powiedział nam, że z naszą pomocą jego magia wywrze wpływ na ekonomię całego Imperium. Bogenhafen stanie się wielkie, większe nawet od Marienburga, a my wszyscy będziemy tak bogaci, jak to się nam nawet nie śniło. Właśnie dlatego powstało Ordo Septenarius, którego niższe kręgi są niczym innym jak zasłoną dymną.

- Wszystko szło zgodnie z planami Teugena aż do chwili, gdy odkryliście świątynię pod biurami Steinhagera. Poinstruowano mnie, bym Was zwodził - żebyście przestali się tym interesować, tak, aby cała sprawa mogła się toczyć swoim torem.

- Rytuał odbędzie się dziś w nocy. Nie wiem jeszcze gdzie, ale powiadomię Was tak szybko, jak tylko będę mógł. Teugen powiedział, że do poświęcenia świątyni potrzebna jest ofiara z człowieka, a jak dla mnie to już za wiele. Nie zdawałem sobie sprawy, że ktoś musi zostać zabity. Musicie mi pomóc. Pójście do władz nic nie da. Są pod kontrolą Teugena i Wewnętrznej Rady. Jesteście moją jedyną nadzieją.

Na potwierdzenie swoich słów, Magirius zostawił bohaterom list, który zabrał z domu Teugena, po czym szybko pożegnał się i wyszedł, tłumacząc, że nie chce aby ktokolwiek widział go w ich towarzystwie.


 
xeper jest offline