Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2017, 16:03   #672
Ehran
 
Ehran's Avatar
 
Reputacja: 1 Ehran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputację
W takim razie pytanie do MG o sprecyzowanie.
Ja zakładałem, że jak jest w stanie przetrwać wejście w atmosferę, a problem jedynie w lądowaniu, to musi posiadać jakąś zdolność lotów w atmosferze, to i musi mieć jakieś "hamulce".

Zresztą, nawet jak nie ma oryginalnych, ekstra do tego przystosowanych, można kombinować inaczej.
Na pewno ma:
* jakieś silniki manewrowe, ewentualnie nawet zdolny jest latać wstecz na nich.
* Ma silniki główne

Można zobaczyć, czy silniki manewrowe są, po odpowiednim podrasowaniu, na tyle silne, by wyhamować statek podczas zejścia.

Robiąc "wiraże" w powietrzu można też wytracić prędkość.

Albo, można wejść w atmosferę na "wstecznym".
Użyć silników manewrowych, by wprowadzić okręt w atmosferę w takiej pozycji, by leciał głównymi silnikami na przód.
Wtedy można je odpalić w odpowiednim momencie, by wyhamować okręt.
No i potem można sobie w CV wpisać zdolność parkowania tyłem

Woda zaś, dzięki swej mniejszej gęstości pozwala na lądowania z 6 - 8 razy większą prędkością niż lądowanie na stałym gruncie.

Do tego statek kosmiczny z swej natury jest wodoszczelny (po załataniu dziur).
I jeśli posiada gęstość mniejszą niż 1 tona na m3, to będzie pływał na wodzie.
A myślę, że można założyć, że posiada mniejszą gęstość. Tak myśląc o wolnych miejscach jak korytarze i magazyny itp. No i porównując do naszych morskich wojskowych pancerników które bywają gigantami ze stali i mimo to jakoś nie toną.
Jeśli więc statek by unosił się na ziemi, można by go wylądować w morzu i potem odholować do brzegu.
 
Ehran jest offline