Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2017, 13:52   #7
Seachmall
 
Seachmall's Avatar
 
Reputacja: 1 Seachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputacjęSeachmall ma wspaniałą reputację
Przyznam, że w obecnej formie pomysł mi się nie podoba.
Zawsze zakładam, że jeżeli nie jesteś w stanie przebić się przez proces tworzenia karty, to po prostu nie czujesz postaci/sesji/settingu.
Tworzenie karty postaci: jej historii, charakteru itp. ma pokazać MG zarówno jak dobrze znasz setting, ale i jaki jest twój warsztat pisarski.

Jeżeli MG stworzył trzy stronicową wstępówkę do swojej rekrutacji. A ty jedyne co jesteś wstanie z siebie wykrzesać to:
"To jest Zenek, ma miecz i dresy i lubi dawać w twarz." To MG nie będzie miał wątpliwości co otrzyma, kiedy przyjmie takiego gracza.
Ten system pozwoli stworzyć sytuację, że Zenek ma dobre pół strony o swoim mieczu, drugie tyle o swoich dresach i całą epopeje o dawaniu w twarz. Jednak w sesji pokaże się jedno linijkowiec.

Plus jest cała możliwość kolesiostwa - "Pomóż mi napisać historię, a ja oddam ją kumplowi, który nic nie wie o systemie i nie chce mu się nawet samemu napisać."

Powiedziałbym, że system doradców/ guru wiedzy settingowej miałby więcej sensu... ale to jest rola MG, on ma doradzić, on ma wytłumaczyć.
 
__________________
Mother always said: Don't lose!

Ostatnio edytowane przez Seachmall : 23-07-2017 o 14:12.
Seachmall jest offline