Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2017, 15:48   #9
Krakov
 
Krakov's Avatar
 
Reputacja: 1 Krakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputacjęKrakov ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Seachmall Zobacz post
Ten system pozwoli stworzyć sytuację, że Zenek ma dobre pół strony o swoim mieczu, drugie tyle o swoich dresach i całą epopeje o dawaniu w twarz. Jednak w sesji pokaże się jedno linijkowiec.
Wydaje mi się, że w rekrutacji jest zwykle jasno powiedziane jakiego rodzaju (i długości) postów się oczekuje. Poza tym wydaje mi się logicznym, że jeśli MG oczekuje 3 stronicowej historii postaci to jednolijkowymi odpisami się nie zadowoli.

Cytat:
Napisał Seachmall Zobacz post
Plus jest cała możliwość kolesiostwa - "Pomóż mi napisać historię, a ja oddam ją kumplowi, który nic nie wie o systemie i nie chce mu się nawet samemu napisać."
To jest możliwe i teraz. Jeśli tylko znasz odpowiednią osobę, to ktoś zawsze może napisać za Ciebie KP. Albo przy odrobinie wytrwałości znajdziesz jakiegoś gotowca w sieci, który po paru drobnych poprawkach będzie pasował do danej sesji. Tylko... jaki jest sens startować w sesji jeśli "nic nie wiesz o systemie", nie czujesz tego itd. To trochę strzał w stopę. Może i się dostaniesz, ale jak sobie później poradzisz?

Karta postaci jest trochę jak rozmowa kwalifikacyjna, gdy szukamy pracy. Chcesz się pokazać w jak najlepszym świetle, ale też powinieneś być szczery. Dla dobra obu stron. Właściwie to graczowi powinno nawet zależeć bardziej. Bo MG sobie zawsze jakoś poradzi. Jeśli gracz okaże się nieczującym klimatu, nierozumiejącym założeń świata jednolinijkowcem, to jego postać może spotkać jakiś przykry wypadek na samym początku przygody. Ew. w sytuacji, gdy stworzył świetną postać tylko nie umie jej poprowadzić, można zrobić rekrutację dodatkową i poprosić kogoś bardziej ogarniętego o przejęcie takiego ludka. Myślę, że znajdą się tacy, którzy chętnie przyjdą na gotowe. Ja np. średnio lubię tworzenie postaci i pisanie KP...

Podsumowując, wydaje mi się, że sam Uczeń powinien mieć w sobie dość rozsądku by wiedzieć, że to nie działa na zasadzie "zrób coś za mnie". Nikt nie powinien się zwracać do Mistrza z czymś w stylu "Chciałbym zagrać w sesji X, ale nie mam pomysłu na postać. Weź mi coś wymyśl i napisz". Bardziej chodzi chyba o "mam pomysł na postać, ale nie wiem jak to ciekawie opisać / nie umiem tego przekuć w mechanikę" itp. Warsztaty są od tego, żeby się uczyć, a najlepiej się uczymy robiąc (co najwyżej będąc nadzorowanym przez kogoś mędrszego). A jeśli ktoś będzie chciał tego systemu w jakiś sposób nadużywać, to... cóż... Notki działają w obie strony i nie muszą przyjmować wyłącznie pochwał, czyż nie?
 
__________________
Gdzieś tam, za rzeką, jest łatwiej niż tu. Lecz wolę ten kamień, bo mój.
Ćwierćkrwi Szatan na forumowej emeryturze.
Krakov jest offline