Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2017, 16:03   #10
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Wiecie chodzi o proste odpowiedzenie graczowi na pytanie "co robię źle, że ciągle się nie dostaję" i widzę to na zasadzie pomocy, a nie własnie "zrób to za mnie", czyli przeczytania tego co gracz spłodzi i wskazania mu np. najczęstszych błędów, które popełnia lub zadanie pomocniczych pytań:
"No dobra, ale twój bohater nie wziął się z nicości, nie sądzisz, że powinien mieć jakąś rodzinę?"
"Skoro studiował 10 lat na uniwersytecie, to weź napisz o tym ze dwa zdania - jak sobie radził. W końcu to lwia część jego życia."
"A nie uważasz, że to przegięcie, że 19 letnia postać zna i karate i potrafi jeździć konno i strzelać z każdej niemal broni?"
"Kochał matkę, ale ją zabił? To się kupy nie trzyma, weź pokaż co się działo w jego głowie, że podjął taką decyzję."
"A czy bójka w statach przekłada się jakoś na historię bohatera? Bo wiesz... on się musiał gdzieś tego nauczyć..."


Niemniej... tak, myślę, że macie rację - Mistrz Gry powinien wiedzieć, że karta była pisana z pomocą. Może więc dodamy, że obowiązkiem Mistrza, gdy bierze Ucznia, jest powiadomienie Mistrza Gry o tym fakcie? Mistrz Gry może nawet się dopytać lub zaznaczyć w jakim zakresie pozwala na pomoc.
Może być też tak, ze ktoś w rekrutacji zaznaczy, że nie życzy sobie pomocy z warsztatów. Czemu nie?

Ja powiem tak, jako MG, że nie miałabym nic przeciwko graczom korzystającym z warsztatów. Dlaczego? Bo czasem aż się prosi żeby powiedzieć "słuchaj, fajna karta, ale w ogóle nie rozwinąłeś tego wątku, a on jest tak naprawdę najbardziej przystający do rekrutacji" albo "słuchaj, tu jest niespójnie".
A MG to po prostu nie wypada, bo albo prowadzi normalną rekrutę, albo warsztaty. No i też jest kwas, jak się takiego gracza naprowadza, a potem on i tak nie dostanie się do sesji.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline