Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-07-2017, 21:08   #30
Nefarius
 
Nefarius's Avatar
 
Reputacja: 1 Nefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputacjęNefarius ma wspaniałą reputację
Hlin & Henk

Krasnolud powitał kowala gestem ręki i dziarskim okrzykiem -Aj aj!- Nie chcąc tracić czasu, Henk podszedł bliżej rzemieślnika i zrzucił z pleców zawinięte w pokiereszowaną kurtę hobgoblina zdobyczną broń. Z podziurawionej zbroi nie było żadnego pożytku, po za posłużeniem krasnoludowi za prowizoryczny tobołek. Henk oparł o ścianę trzy oszczepy, oraz pokazał dwa długie miecze. Nic specjalnego, ale zawsze to jakiś oręż.
-Zdobyczne- skomentował -A słyszałem, żeś panie szukał oręża do kupna- brodacz wyprostował się zerkając to na siostrę to na kowala.
-Ano szukałem- mruknął człek dokładnie oglądając miecze -To nic specjalnego... Dziesięć złociszy mogę za to dać- Henk zbulwersował się słysząc propozycję kowala
-Panie własnymi rękami hobgobliny zatłukłem, u progu do waszej mieściny. Wyświadczam wam dwie przysługi na raz, a wy mi tu z taką skromną kwotą?- spytał kręcąc głową -Trzydzieści panie- dodał szybko.

Kowal zaśmiał się pod nosem i splótł ręce na piersi -Piętnaście- odparł twardo walcząc o swoją dolę.
-To zróbmy tak. Ja każdemu z moich kuzynów opowiem gdzie najlepiej zawitać, będąc w tych okolicach. A za oręż zapłacisz trzydzieści...- dargował się dalej uparcie.
-Dam za nie osiemnaście złotych monet. To moja ostateczna oferta- Henk spojrzał na siostrę i uśmiechnął się, zostawiając najlepsze na koniec.
-A bo bym jeszcze zapomniał o tym cacku...- wyciągnął dłoń do siostry, a ta wręczyła mu piękny sejmitar wykuty przez nie byle kogo. Kiedy Henk dostrzegł błysk w oku kowala wiedział, że uda mu się wytargować jakąś interesującą kwotę.
-Dwieście monet za wszystko- zaproponował -To rozsądna oferta i nie podlega negocjacjom- zaznaczył.

~***~

-No... Na eliksiry na drogę będzie...- nie krył satysfakcji i zadowolenia -Teraz trzeba znaleźć resztę-
 
__________________
A na sektorach, śląski koran, spora sfora fanów śląskiej dumy, znów wszyscy na Ruch katować głosowe struny!
Nefarius jest offline