Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-07-2017, 21:54   #68
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Np. Pierwszym fintę a drugim odepchnięcie. Trzeci powiedzmy na opóźnienie zostawić?
Nie można tak. Polska wersja językowa WFRP ma kilka bolączek, które w tym wypadku utrudniają zrozumienie działania akcji w walce. W oryginalne mamy Half Action i Full Action oraz Free Action. Dwie Half Action dają nam akcję Full Action i wyczerpują nasz zasób możliwości na daną rundę. Finta określona jest jako akcja pojedyncza (Half Action), atak standardowy również jako akcja pojedyncza (Half Action), a więc dwie takie akcje dają nam akcję całorundową (Full Action) i wyczerpują nas zasób możliwości na daną rundę. Mamy natomiast możliwość zadecydowania, przy którym ataku zastosujemy fintę - np. pierwszy nam wyszedł i boimy się, że drugi nie przejdzie, to stosujemy wtedy fintę.

Cytat:
Może to tylko moje odczucie, ale wydaje mi się, że te dwa punkty lekko się gryzą. Wg pierwszego mogę wycelować mając dwa pistolety, wg drugiego chyba nie. I jak to się odnosi to broni rzucanej? Mogę rzucić dwa noże z wycelowaniem, ale pod warunkiem, że drugi rzucam lewą ręką czy w ogóle nie mogę?
To akurat jest niezmienione względem oryginału. W oryginale wykonując Atak Wielokrotny możesz wpakować więcej niż jedną strzałę w cel pod warunkiem, że przeładowanie odbywa się jako akcja darmowa (wyjątkiem od reguły są np. dwa pistolety, bo wtedy mając dwa ataki atakujesz z obu jednocześnie, a jakbyś miał trzy to wciąż możesz wykonać tylko dwa ataki).

Atak z wycelowaniem to specjalny atak umożliwiający oddanie strzału z bonusem +10% (lub nawet +20%). Jeśli nie masz Błyskawiczne Przeładowanie to w oryginale wciąż możesz wykonać więcej niż jeden atak dystansowy, pod warunkiem, że masz co najmniej dwa ataki, zastosujesz Atak Wielokrotny i masz możliwość zaatakowania z obu broni jednocześnie. Pamiętaj jednak, że bez talentu Oburęczność masz karę (bodajże) -20% do drugiej ręki. I oczywiście atak z wycelowaniem odbywa się względem jednego celu...

E.

A już rozumiem o co Ci chodzi... Mój błąd z tą bronią dystansową. W jej przypadku można wykonać więcej ataków tylko przy użyciu Ataku Wielokrotnego (lub Ataku z Wycelowaniem pod warunkiem, że są dwie bronie). Z tymi nożami do rzucania to nie wiem, bo autorzy WFRP tego nie określili (jedynie w przypadku pistoletów), ale na logikę też powinno zadziałać.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 27-07-2017 o 22:09.
Warlock jest offline