Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2017, 18:43   #85
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Ja się głównie obawiam zwiększenia śmiertelności, ponieważ to gracze mają ograniczone zasoby, przeciwnicy niekoniecznie. Mało w której sesji widziałem, żeby się nad tym ktoś zastanawiał i nie posyłano przeciwników jako elementu, który ma po prostu uszczknąć graczom trochę zasobów (zdrowia, amunicji, medykamentów itp). Zwykle działa to na niekorzyść graczy.

Inna sprawa, że nie lubię dokładania za dużej ilości dodatkowych zasad i zmian, jestem zwolennikiem upraszczania.

Nie mam więcej uwag. Jeżeli Warlockowi wyraźnie wygodniej się tak będzie prowadziło, to niech prowadzi, jak ma ochotę. Ja się dostosuję, szczególnie, że większość ma takie samo zdanie.

Cytat:
Napisał Gob1in Zobacz post
Ogłuszenie wcale nie musi być takie proste [...] Za trafienie w określoną lokację mamy -20 do WW. [...]

Wydaje mi się, że w przypadku mężczyzn w grę wchodzi jeszcze jedna lokacja wrażliwa na próby "ogłuszania", ale tutaj chyba powinny być nawet większe kary do trafienia w określoną lokację, bo każdy samiec instynktownie chroni to miejsce...
Jak dla mnie, manewr opisane ma działanie w zdolności i przy ilości dodatkowych testów, nie widzę potrzeby dodawania jeszcze wymogu trafienia w głowę z minusem za celowanie. Lubię, kiedy manewry są przydatne i praktyczne, szczególnie, że coś gracz musiał za to zapłacić. Warhammer zrobił manewry zgrabnie sytuacyjne.

A jak kopniesz dziewczynę w krocze, to też ją zaboli i wystarczy do zaliczenia jako ogłuszenie.
 
Avdima jest offline