Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-07-2017, 00:23   #90
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Gob1in, tutaj wchodzimy na grunt "mechanika kontra realizm". Mechanicznie efekt trafienia ogłuszeniem uwzględnia pancerz z głowy. Czy ktoś się nad tym głębiej zastanawiał? Wątpię, po prostu chcieli dać graczom taki manewr i utrudnili go właśnie noszeniem hełmu oraz testem Krzepy. Obrażeń tym się nie zadaje, co samo w sobie nie ma sensu, bo jak można dostać w głowę tak mocno, żeby być oszołomionym, ale nie mieć ubytku na zdrowiu? Efekt tego manewru to jest pospolity efekt trafienia kogoś w głowę, zamroczenie po którym w zasadzie walka się kończy, bo pozwala wyprowadzić całą serię ciosów. Żeby coś takiego zobaczyć, wystarczy odpalić dowolną kompilację nokautów z UFC. Temat rzeka, dlatego lepiej po prostu nie dodawać "urealistycznień", bo znajdzie się na każde pięć kolejnych, bez których całość się nie klei.

PanDwarf, ja tam nie lubię, kiedy oprócz grozy wynikającej z fabuły, dodatkowo czyha groza mechaniczna Warlock dobrze wszystko wytłumaczył, ja zastrzeżeń nie mam. Ktoś zginie na 99%, jeżeli ta wojna między Amazonkami a Jaszczuroludźmi to nie jest tylko pogróżka.
 
Avdima jest offline