Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-07-2017, 03:20   #15
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
@Szop

Kumam co chcesz przekazać, ale mi nie chodzi o nienawiść wynikającą z odmienności, czy nawet poczucia zagrożenia. W WoD jest jasno zarysowana nienawiść wilkołaków do wampirów na poziomie mitologiczno-cośtam. A to jak wskazuję kłóci się z logiką gdy się mocniej wgryźć w niuanse mitologii WtA.

Cytat:
Ciągle uważasz, że "nie lubię wampirów bo to wampiry" jest czymś głupim czy sztucznym?
Własnie nie.
Źle się wyraziłem?
Dla mnie alogiczne i zupełnie bez sensu jest to, że ta nienawiść jest bazowana na tym, że: "wampir to sługa żmija i trzeba niszczyć". Inne kwestie jakie wskazujesz? Gitara, jak sam wskazałem małe szanse by te dwie 'rasy' się lubiły.

@Amon - jak wyżej.

@Eleishar
Cytat:
Leon warto zauważyć, że ludzie zagrażają Ziemi nie przez samą Tkaczkę (abstrahując od jej obłędu), ale właśnie przez Żmija, który popycha ich do masowego niszczenia środowiska naturalnego.
I to jest celny argument właśnie nawiązujący do mitololo pchlarzy.
Ale Eleishar, zauważmy jedną ważną rzecz. Tkaczka oszalała (wg. WtA) min. przez to, że Dzikun zaczął mniej produkować (miała mniej materiału na tworzenie, gdy Żmij niszczył w normalnym trybie), bo ludzie zaczęli biodegradować ziemie. Czyli inaczej mówiąc: dzieci Tkaczki już zaczęły widocznie i z konsekwencjami ranić Gaię, zanim doszło do szaleństwa Tkaczki i Żmija (był to zresztą jeden z powodów ich szaleństwa). Wydaje mi się, że jak wilki tak patrzą zatem iż Żmij jest tu podstawą problemu, to zahaczają o casus debili w takim przypadku.

@Seachmal
Cytat:
Z tego co wiem Garou walczą ze Żmijem ponieważ w chwili obecnej jest szalony i usilnie pracuje, aby zniszczyć wszystko.
No to teraz popatrzmy.

- Żmij, to pentexy i inne tego typu jazdy. +Wampiry wg wilkołaków.
- Tkaczka to ludzkość per se w tym równaniu.

Jeżeli wilki zniszczą manifestacje Żmija na ziemi, to zostają z Tkaczką i ludzkością sami. Jeżeli osłabią Tkaczkę w pierwszym odruchu, to zostają w walce ze Żmijem (czyli to co wg kanonu teraz). Jak juz wyżej pisałem Eleisharowi, ludzkość ma w sobie naturalną tendencje do niszczenia Gai Żmija zaś niszczy w trybie oszalałym wszystko co mu się nasunie. Gaię, ludzkosść, pełen serwis. Dlatego widze tu absurd, że w nim widzą głównego wroga (gdy on jedzie tez po Tkaczce i jej tworach), gdy Twory tkaczki jadą tylko po Gai i są zapleczem dla Żmija...

Cytat:
Teraz czemu Wampiry nienawidzą wilkołaków?
A tego nie twierdziłem. Wampiry nie nienawidzą wilkołaków. Wampiry reagują na nienawiść wilkołaków względem nich po prostu.
i tu mógłbym skończyć na to co dalej rozwijasz, ale
Cytat:
One się ich boją.
Seach, serio?
Doświadczony gracz w WoD takie rzeczy?
niskopokoleniowcy to może i tak.
ale już wamp 7 pokolenia ma potencjał (jego siła sama w sobie + wpływy w społeczeństwie ludzi) by wymordowywać całe watahy. I to jest clue. Wilkołaki nienawidzą wampiry przez te absurdalne mitololo i jest cicha wojna. Gdyby wampiry nienawidziły wilkołaków, to byłby w minuta-osiem wilczy holocaust. Jak kiedyś pisałem w innym topiku, to dwa użycia dyscypki, jeden podpis i na teren caernu wjeżdżają buldożery a wilki nic nie moga bo "Litania". 1 vs 1 starszy wampir v wilkołak i masz scenę jak z avengers, ale to wamp jest tu Hulkiem a wilczek Lokim.
Dodam jeszcze, że gdyby wampiry na poważnie wzięły wojnę totalną z wilki... to jednego wieczora 7 pokoleniowiec tworzy powiedzmy 5 wampów 8 pokolenia. Po tygodniu te wampiry są świadome swoich wszelkich możliwości i są "on line". Casus Sabatu. Wilkołak się rodzi i dojrzewa przez xy lat. Masz tu motyw zalania przeciwnika masą.
Tak mi kiedyś przez myśl przeszło: "czemu wampiry nie zdecydowały się zniszczyć Garou. Tak po prostu.

Ale mimo to... owszem wampiry sie w pewien sposób obawiają (nie boją). Bo co z tego, że wampir 6-7 pokolenia zmasakruje 2 watahy, jak trzecia go zniszczy? Dlatego wampy nie idą na udry oficjalnie. A wilkołaki wg plotu = święta wojna z mocniejszymi korzeniami niż Sabat vs Camarilla.
Wg nielogicznych (IMHO) przesłanek.
Ale i tak dochodzimy do tego co pisałem wyżej.
Stosunek wampirów do wilkołaków zdrowy, wynikający z realiów i nastawienia wilków.
Stosunek wilkołaków do wampirów absurdalny wynikający z kretyńskiego spojrzenia na własną mitololo.
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 29-07-2017 o 03:33.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem