Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-07-2017, 01:09   #37
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Spoiler dla Komtura.
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Czy ziemia była kiedyś płaska skoro wierzenia ludzi kształtują rzeczywistość?
Nie wiem co na to podręczniki, nie znam ich na pamięć, ale pamiętam, że wspominają o jednym z magów wczesnej technokracji niejakim Koperniku który stworzył rytuał dzięki któremu ziemia krąży wokół słońca. Jak dobrze pamiętam, historyjka pochodzi z Księgi Cieni.

Komtur, mam nieodparte wrażenie, że hejcisz to czego nie znasz, a jedynie coś na temat maga słyszałeś.

Ale skoro tak bardzo się czepiasz tradycji to powiedz mi jakie podłoże historyczne (mitologiczne) mają Malkavianie, Bruja, Setyci, Assamici, Kiasydzi, Lasombra, Giovanni, Bracia Krwi, Tremere, Zwiastui czaszek, Córy kakofonii, Salubri, Ravnos... Jeszcze kilka bym mógł wymienić, tylko po co? Czy to są wampiry jakich obraz mamy w kulturze od wieków? Nie używam żadnych dodatków, to wszystko podręcznik główny.

Sorry, ale argument jakoby Wampir: Maskarada bardziej wzorował się na naszej kulturze czy historii niż Mag: Wstąpienie jest absurdalny. Może sam fakt, że to wampiry albo klany takie jak Nosferatu czy Ventrue są klasycznymi obrazami wampira, ale to wszystko, reszta to czysta inwencja twórcza autorów systemu. I nie twierdzę, że to źle, po prostu nie różni się pod tym względem Wampir od Maga. Choć tradycji które nie są typowo kojarzone z grupami magicznymi znanymi z historii jest niewiele, ot Eutanatosi (a przynajmniej ja nie kojarzę żadnego ich odpowiednika, chyba że voodoo lub podobne), Wirtualni Adepci i Kult Ekstazy. Reszta tradycji ma swoje historyczne odpowiedniki.
Niebiański Chór = chrześcijańska teurgia, żydowska kabała
Porządek Hermesa = nooo... nauki hermetyczne po prostu (sam praktykowałem za młodszego młodu)
Verbena = druidzi, wołchowie, szeptuchy itp
Mówcy Marzeń = szamani
Bractwo Akashic = wschodni adepci, nie wiem jak się nazywają jednym z nich był słynny Król Małp
Synowie Eteru = Magowie z pogranicza nauki popularni iluzjoniści z czasów wiktoriańskich
I w sumie na tym się tradycje kończą.

 
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem