Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-07-2017, 10:29   #39
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
Komtur pozwól że cie sparafrazuję.

Kwestia klanów, owszem są nawiązania ale jakieś takie zupełnie bezsensu.

Masz rację w stosunku do Tradycji Magów, nie ma ich odpowiedników w ludzkiej kulturze, ale każdy ma jakieś nawiązanie do komercyjnej wizji maga.

I ciągle to ma sens, mam nadzieję, ze sam też to dostrzegasz, zarówno Mag jak i Wampir bardzo luźno czerpią z kultury.

Na pytanie o Kopernika Ci nie odpowiem, bo zwyczajnie nie pamiętam jak to motywowali a nie chcę wymyślać własnych teorii w tej kwestii.

Cytat:
Czy Niebiański Chór (oświeceni przez Boga) współpracowałby z innymi tradycjami w szczególności, że wywodzą się z religii o bardzo jasnym stosunku do magii?
O mój drogi, tu chyba powinienem Cię wysłać byś poczytał trochę więcej o religii z której wywodzi się niebiański chór. Tak lubiani przez Ciebie Hermetycy wywodzą się bezpośrednio od kabalistów, a kabała to nic innego jak... niestety nie mogę o tym pisać ze względu na regulamin forum, rozmowa zeszła by na religię, więc niestety mogę Ci tylko powiedzieć byś poczytał na temat kabały i jej źródeł.

Cytat:
Jest jeszcze coś odnośnie wampirzych klanów, które my erpegowcy łykamy jak słodkie bułeczki, nawet nie zwracając na to uwagi, a mianowicie to odpowiedniki klas w D&D.
Nie, zdecydowanie nie. Owszem jest to podziała nieco sztuczny, lecz zdecydowanie daleko klanom do podziału na DDkowe klasy. Klan definiuje przynależność społeczną wampira, klasa w ddkach definiuje jego zestaw umiejętności. To taka drobna różnica.
Nie mniej idąc twoim tokiem rozumowania, zawody jakie ludzie wykonują w naszym świecie to taki odpowiednik DDkowych klas postaci.

Edit:

Właściwie to nam tu spory offtop powstaje, więc jeśli chcesz go kontynuować to załóż temat, chętnie będę tam pisał
 

Ostatnio edytowane przez Googolplex : 30-07-2017 o 10:40.
Googolplex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem