Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2017, 18:08   #101
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
12/12

Neil Gaiman - Mitologia Nordycka


***** - nawet, nawet

Po przeczytaniu recenzji tej książki dokonanej przez Leoncoeura ([recenzje] Wyzwanie 2017 - 12 książek w 12 miesięcy) zakrzyknąłem "Gaimana mi obraża, wszystko co napisał Gaiman jest genialne"! Zakrzyknąłem tak, bo jestem rzecz jasna obiektywny i wcale nie pałam do prozy Neila ślepą miłością.

Zaopatrzyłem się tedy w cyfrową księgę o nordyckich mitach, przeczytałem od deski do deski... i tego... Leonceur ma rację. Wszystko jest napisane rzecz jasna świetnie, inteligentnie, z humorem i polotem jakiego po autorze należy się spodziewać. Ale brakuje tu tego "czegoś", co sprawia że Gaimana uwielbiam. Ewidentnie widać, że to nie są historie autora, że on tylko opowiada to, co kiedyś usłyszał/przeczytał/zbadał. Zdaje wszystko z reporterską precyzją, ale od siebie nie daje zgoła nic. Ponieważ ja w zakresie nordyckiej mitologii jestem laikiem, który załapał coś przez pupkulturową osmozę, to oceniam książkę wyżej niż poprzedni recenzent w tym wątku, lecz nie mogę w ogólnej opinii o książce się sprzeczać. No był tutaj ogromny potencjał, a wyszła taka lektura szkolna (co w moim słowniku jest obelgą).

P.S.

Wyzwanie ukończyłem, książki przeczytane, domagam się mackowatej nagrody!
 
Zapatashura jest offline