Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-08-2017, 00:40   #127
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
Mam nadzieję że jesteście świadomi że obu gier są co najmniej 4 edycje(1,2,revised,20, więcej jak liczyć vampire dark ages i dark ages(nie, to nie to samo)), więc bez jakiejś kontroli nad wersją o której mówicie jest spora szansa na absolutnie poprawne, ale sprzeczne informacje?

Jak komuś się bardzo chce, to ciekawe byłoby prześledzić jak kwestia zmieniała się z rozwojem gry. I dlaczego.

Tyle co na szybko znalazłem:


za każdy pk w organizmie ST szału +1, wampir jest nerwowy i paranoiczny tak długo jak ma w sobie tą krew
jako plotka: tymczasowe kropy Potencji i Akceleracji zależą od kropek w Pure Breed



str. 278
za każdy pk w organizmie ST szału i Rotschrecku +1, wampir jest nerwowy i paranoiczny tak długo jak ma w sobie tą krew, do tego potencjalne czasowe zaburzenia osobowości
jako plotka: tymczasowe kropy Potencji i Akceleracji zależą od kropek w Pure Breed



str. 380
za każdy pk w organizmie ST szału i Rotschrecku +1, wampir jest nerwowy i paranoiczny tak długo jak ma w sobie tą krew, do tego potencjalne czasowe zaburzenia osobowości
jako plotka: tymczasowe kropy Potencji i Akceleracji w zależności od lini krwi wilkołaka (bez odwołania do Pure Breed)


Dla bardzo zaangażowanych jest Under a Blood Red Moon, podręcznik do crossovera Wampira i Wilkołaka do 2ed. Nieważne, nic w nim nie ma ten temat. W The Chaos Factor też nie ( to drugi podręcznik do crossovera tych dwóch ras).
Co swoją drogą jest dość jasną wskazówką że przy łączeniu tych gier działanie krwi to jeden z mniejszych problemów

OK, to już jest dla bardzo twardych zawodników. FAQ White Wolfa . Tabelka "czy mogę spokrewnić X" rzuciła mi się w oczy. Abominacje i udawanie Lupinów przez Gangreli też są.
I jest też odpowiedź White Wolfa na pytanie kto by wygrał.
Nie, nie wgryzałem się w na ile to oficjalne, kto to pisał i do której edycji. Ale siedziało na White Wolf Publishing.
 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!

Ostatnio edytowane przez TomBurgle : 18-08-2017 o 01:28.
TomBurgle jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem