Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2017, 08:44   #14
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
@Mi Raz
Kwintesencja mistrzostwa Prezi to Dreamworld z 10
Cytat:
który bawi się w manipulację emocjami
Klaskam uszami.
A czym jest manipulacja? Działaniem celowym.

W sumie to mi nawet nie chodzi o to by przekonywać iż opcja 1 jest trafniejsza niż opcja 2. Są różne interpretacje zapisu i każdy może to rozumieć inaczej, oraz inaczej stosować. U mnie ktos z Demencją będzie mógł wybrac którą podbija z emocji obecnych w kimś już. U Ciebie czy corax będzie to emocjonalne koło fortuny. U Toma działać będzie to tylko na najsilniejszą emocję, a więc wampir nie może wybrac co podbija, ale dysponujac empatią jest świadom co zostanie podbite.

Z WoD jest ten problem, że nie dość iż jest po kilka podręczników do danego settingu gdzie funkcjonują różne zasady, to jeszcze zapisy są skonstruowane tak, że można je różnie interpretować. To straszna bolączka WoD, bo ktoś jest przygotowany na x (wedle tego tworzy postać, czy inicjuje jej posunięcia już w sesji) i nagle okazuje się, że wg GM to jednak y.
To może prowadzić do ciężkich motywów. Gracz ma koncept Malkava, który sieje zamęt i chaos bawiąc się świadomie ludzkimi emocjami. GM mu wskazuje, że jednak rotacja pełna i totolotek. Koncept niejako idzie na grzyby.
Ilez takich motywów jest w WoD to się w pale nie mieści.

A tak jeszcze przy okazji tej Dem1, wskazę jedną rzecz:
Cytat:
Napisał edycja PL
Odpowiednio użyta Pasja zwiększa Stopień Trudności rzutów obronnych przeciw szałowi(...)
Nie: "Użyta z powodzeniem Pasja może zwiększyć (...)" czy "Przy podbiciu właściwej emocji Pasja zwiększa(...)"

'Odpowiednio użyta.'

Ot semantyka.
Dla mnie np sformuowanie "Odpowiednio użyta" wiąże się z celowością. Odpowiednio coś użyć, to użyć właściwie z pewnym założeniem. Dla mnie to oznacza, że z premedytacją podbija się u kogoś spokój oddalając go od szału i jest to właśnie "odpowiednie użycie".
No ale ktoś powie, że "Odpowiednie użycie" oznaczać tu może szczęśliwy traf w odpowiednią emocję (do mnie takie rozumienie tego sformuowania nie trafia, no ale spierać się nie będę).
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 22-08-2017 o 08:55.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem