Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2017, 22:29   #35
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Obawiam się, że nie dojdziemy do porozumienia. Ale to też dobrze. Różnorodność podejść do tematu jest konstruktywna.

Z tekstu w podręczniku wysnułeś wniosek, że skoro rzucający nie wybiera podbijanych emocji, a podręcznik nie podaje kto wybiera, to należy podbić wszystkie.

Ja z tekstu w podręczniku wysnułem wniosek, że skoro rzucający nie wybiera podbijanych emocji, a podręcznik nie podaje kto wybiera, to należy podbić losową.

Tom z tekstu w podręczniku (a także w kolejnych edycjach) wysnuł wniosek, że skoro rzucający nie wybiera podbijanych emocji, a podręcznik nie podaje kto wybiera, to należy podbić najmocniejszą.

Mamy trzy różne wnioski z tych samych przesłanek. Podręczniki, których dotyczyły dyskusje nie rozwiązują problemu. W jednym zaś z podręczników pojawia się wzmianka o najsilniejszej emocji, która rozwiązuje wszystko.

W Twojej wypowiedzi zdenerwowało mnie przede wszystkim stwierdzenie, że jest to jedyne spójne rozwiązanie. W mojej ocenie nie jest. I tego będę się trzymać. Argumenty, których używasz nie przekonują mnie, choć pewnie wiele osób przekonają.

Co do daru Czarnych furii, przyznaję, pamięć bywa zawodna i po wczytaniu się w jego treść jednak nie widzę w nim analogii do demencji.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem