Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2017, 13:06   #73
Morel
 
Morel's Avatar
 
Reputacja: 1 Morel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputacjęMorel ma wspaniałą reputację
- Proszę Cię o pomoc w oględzinach zwłok, zanim złożę je w grobie. Moja wiedza jest zbyt ograniczona, a poza tym chciałbym ciało namaścić, a brak mi specyfików. Gdybyś mi użyczyła... - Roel zamilkł w pół zdania, kiedy oderwał wzrok od martwego maga i ujrzał rozdygotaną akolitkę - Czy Mag był bliską Ci osobą? Może chciałabyś pożegnać go podczas ostatniej posługi? - Roel spytał niepewnie obawiając się, że widok zwłok w takim stanie mógłby być nieprzyjemny dla kobiety, ale jako służka Shallayi z pewnością przywykła i do gorszych widoków.

-----------

- Sveinie, czy jesteś w stanie zorganizować dla zmarłego jakąś .. taczkę? - sługa Morra skrzywił na słowo "taczka" gdyż w takim kontekście nie brzmiało ono, jak powinno w ustach sługi Łaskawego Pana. Zakłopotany brnął jednak dalej - Muszę jakoś przetransportować zmarłego na miejsce pochówku. Proszę Cię też o pomoc, przy pochówku. To ciało dość już się naczekało, więc gdybyś na taczce przywiózł dwie łopaty - Miało brzmieć profesjonalnie, ale Roel nie umiał już nawet ukryć zażenowania swoim własnym słownictwem - Pomóż mi go pochować proszę. Wynagrodzę Ci - Powiedział w końcu się rozluźniając i nie siląc się na oficjalną mowę, gdyż przychodziło mu to z widocznym trudem.
- Przepraszam, że odrywam Cię od pracy i każę to oglądać, ale mag Josef, jak wiesz igrał z szemranymi mocami i wymaga należytych rytuałów pogrzebowych - zwrócił się do Erny rozkładając ręce. - Nie chcę by o jego duszę upomniał się niewłaściwy bóg. A poza tym niepokoi mnie niejasna przyczyna jego śmierci - dodał poważnym tonem.
 

Ostatnio edytowane przez Morel : 28-08-2017 o 13:09.
Morel jest offline