Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2017, 22:33   #379
Grave Witch
 
Grave Witch's Avatar
 
Reputacja: 1 Grave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputacjęGrave Witch ma wspaniałą reputację

Kakumeiki Valvrave
(Valvrave the Liberator)

Gatunek: sf, mech, akcja
Cytat:
Historia ma miejsce w czasach kiedy 70% rasy ludzkiej żyje w kosmosie z powodu rozwoju technologicznego kosmicznych miast. Pomiędzy dwoma potęgami — Federacją Wojskowego Paktu Dorushia oraz Atlantyckim Pierścieniem Stanów Zjednoczonych — jest małe, neutralne, dobrze rozwijające się gospodarczo państewko zwane Jioru. Nasz protagonista Haruto, licealista mieszkający w Jioru, napotyka na tajemniczą, “zakazaną” broń humanoidalną Valvrave, kiedy siły Dorushii rozpoczynają swoją inwazję.
Przyznam, że dopiero doszłam do odcinka siódmego z dwunastu, ale że podoba mi się i oglądając bawię się setnie, uznałam że warto o tym anime wspomnieć. Bohaterowie są... ciekawi. Tak, chyba mogę ich tak określić. Są zwyczajowe stereotypy w postaci księżniczki, dziwadła, bohatera i głównego wroga. Jest także ten niby zły, mający swoje cele i działający w cieniu (<3). Podsumowując - przyjemnie się ogląda.

Pozdrawiam.
G W
 
__________________
“Listen to the mustn'ts, child. Listen to the don'ts. Listen to the shouldn'ts, the impossibles, the won'ts. Listen to the never haves, then listen close to me... Anything can happen, child. Anything can be.”
Grave Witch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem