Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-09-2017, 11:50   #347
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Ja dorzucę jeszcze swoje trzy grosze, że na 90% przy tworzeniu takiego pierścienia kul ognistych MG sam wyliczy koszt jego stworzenia/kupna, żeby był adekwatny do mocy jaką daje w porównaniu do innych podobnych przedmiotów magicznych.

Weźmy prosty przykład: chcę zrobić pierścień z permanentnym zaklęciem Tarcza. Dawałby mi na stałe +4 KP (od tarczy) i immunitet na Magiczny Pocisk.
Wedle super tabelki z cennikiem taki pierścień powinien kosztować:
Spell effect :: Use-activated or continuous -> Spell level * caster level * 2000gp -> 1 * 1 * 2000gp = 2000gp.
Jest w tabelce też notka, że jeśli takie zaklęcie ma samo w sobie czas trwania w min/poziom czarującego (czyli długość trwania zaklęcia Tarczy) to cenę należy podwoić.

Wychodzi zatem 4000gp za permanentny pierścień, który daje mi +4 KP z tarczy i immunitet na Magiczny Pocisk. Porównując to do istniejącego Pierścienia Ochrony +4, który daje +4 KP z odbicia i kosztuje 32 000gp, zaoszczędziłem 28 000gp (albo: zapłaciłem 8 razy mniej).

Jasne, można się kłócić, że z pierścieniem ochrony wciąż mogę nosić tarczę i mieć więcej super bonusów, ale nie oszukujmy się: równie dobrze mogę nie nosić tarczy (mając pierścień Tarczy) i lewej ręki używać do innych rzeczy, na przykład nosić w obu łapach broń dwuręczną. I wciąż mieć niezły bonus z tarczy.

Jaki MG mi się zgodzi na taki pierścień za 4000gp? Ja na pewno bym jego cenę podniósł, żeby była porównywalna z pierścieniem ochrony +4.

Konkluzja jest taka: czysto teoretyczne rozważania swoją drogą, ale jak faktycznie chcesz tego gdzieś używać to skonsultuj się ze swoim MG.

Edit: kiedyś na sesji mieliśmy podobny dylemat na temat karwasza w który gracz sobie na stałe wczarował zaklęcie Celnego Ciosu (+20 do trafienia przy najbliższym ataku) i MG się nierozważnie zgodził, żeby ten efekt był aktywny cały czas. Wystarczy powiedzieć, że walki były tak prowadzone, że reszta postaci była po prostu zbędna.
 

Ostatnio edytowane przez Gettor : 07-09-2017 o 11:54.
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem