Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-09-2017, 17:30   #12
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Cytat:
Wiem, że to charakterystyczny element settingu, ale wystarczy popatrzeć na gotowe przygody z patha lub dedeka 5ed, aby zobaczyć, jak różne mogą być przygody. Do tego wiele charakterstycznych elementów jak wysokie i mroczne oraz znacznym stopniu leśne elfy, jaszczuroldzie, ogry, Tilea, Estalia są po za zasięgiem graczy ze względu na brak materiałów i geografię. W ogóle mam wrażenie, że system właściwie wspiera jedynie włóczenie się bandy obdartusów i mordowania kultystów.
To akurat kompleta głupota. Po pierwsze porównujesz setting do systemu - na tym polu nawet D&D też będzie wyglądać słabo przy takim GURPS czy Savage Worlds, na których od biedy można prowadzić w każdym możliwym klimacie czy świecie.
Materiałów o reszcie świata też jest całkiem sporo, tylko czasem trzeba wyjść poza eRPGowy kanon. Zresztą świat jest krzywym odbiciem naszej historii, gdzie możesz poprowadzić praktycznie wszystko (mi wciąż chodzi po głowie piracka sesja na warhammerowych Karaibach (Sartosa i te sprawy), gdzie wymieszałbym wszystkie pirackie legendy i opowieści o statkach widmo, duchach, kościotrupach, obłożonych klątwami skarbach, morskich diabłach i potworach, a całość na archipelagu, o który biją się morskie potęgi ze Starego Świata - brzmi znajomo, co?). Ten świat ma ogrom możliwości, wielki potencjał i czasem wystarczy spojrzeć na region i jego krótki opis, aby zbudować na jego podstawie ciągnące się latami kampanie. Pomaga w tym jego powiązanie z naszym światem. Oczywiście nie twierdzę, że jest to najlepszy setting pod słońcem, ale trzeba mieć naprawdę ograniczoną wyobraźnię, aby twierdzić, że jest on nudny.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem