Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2017, 09:54   #135
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Nigdy nie miałem siebie za znawcę Wilkołaka, ale spróbuję odpowiedzieć:

Przynależność do plemienia nie jest genetyczna. Wszystko zależy od Rytuału Przejścia. Duch opiekuńczy plemienia musi zaakceptować nowego członka. Dlatego odpowiednio:

Przykład 1: Prawdopodobnie zostanie Tubylcem, chyba, że upomni się o niego plemię Fianna. W końcu ich Teurg też powinien od duchów usłyszeć o narodzinach dziecka.

Przykład 2: Zostanie Dzieckiem Gai, choć i tu może się zjawić Wędrowiec chcący go zrekrutować przed Rytuałem Przejścia.

Nie każdy duch opiekuńczy akceptuje potomków. Np. męskie wilkołaki z plemienia Czarnych Furii są odrzucane przez totem plemienia. Wtedy następuje "adopcja" i taki szczeniak może przejść Rytuał Przejścia w innym plemieniu.

Powyższe przypadki nie mają odzwierciedlenia w mechanice, ponieważ Dary poznaje się w trakcie Rytuału Przejścia i tylko po skutecznym jego ukończeniu otrzymuje się Dar plemienny.

Trochę inaczej jest ze zmianą plemienia, która teoretycznie też jest możliwa, choć było ich chyba mniej niż abominacji w historii WoDa.

Gdy ktoś odchodzi/zostaje wyrzucony to nie ma już swojego plemienia i nie może poznawać (nowych) jego darów. Jednak może zostać "zaadoptowany" przez inny totem. Nie traci darów poznanych przed zmianą plemienia. Może uczyć się darów nowego plemienia na normalnych zasadach.

To jest możliwe, choć na tyle rzadkie, że ja bym tego nie dopuścił u siebie jako Narrator.

Odpowiedź na bazie "Werewolf: Storytellers Handbook Revised Edition", strony 22-23
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.

Ostatnio edytowane przez Mi Raaz : 15-09-2017 o 09:56.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem