Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-09-2017, 21:16   #23
Mimi
 
Mimi's Avatar
 
Reputacja: 1 Mimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputacjęMimi ma wspaniałą reputację


Fika nie podeszła do stojących przed nią postaci bliżej, niż na odległość zamachu ostrzem. Stała sztywno, zbita z tropu i spłoszona. Gdy kaptury opadły i zauważyła lekko wydłużone uszy jednego z mężczyzn, zalegający na jej sercu kamień nieco zmalał. Nie licząc jej najbliższych, półelfy były jednymi osobami, które nie traktowały jej z wyższością. Dla elfów była człowiekiem, dla ludzi - elfem; tak czy inaczej - powodem do wzgardy.
Nie odzywała się słowem. Z rosnącym zaciekawieniem przysłuchiwała się obu mężczyznom, przenosząc spojrzenie z jednego na drugiego. Starała się przetrawić otrzymywane informacje, wychwycić ewentualne niespójności, znaczące, że kłamią.
- Więc jak? - zapytał Fikę blondyn.
Miała opory przed uwierzeniem. Może po prostu chcą się jej pozbyć na uboczu? Nie rozumiała jeszcze, w jaki sposób mogła się im przysłużyć.
- Ale to wy porwaliście tę dziewczynę, za której odzyskanie ten gruby derdołek był gotów zapłacić mi i dwóm innym osobom prawie tysiąc orenów? I to wy okradacie poczciwego karczmarza z beczek jego trunku?
Fika uważnie obserwowała twarze osobników. Chciała im zaufać. Miała przeczucie, że warto, a przeczucia rzadko ją zawodziły.
- Wiecie... Powiedzmy, że dobrze wam z oczu patrzy. Powiedzmy, że jestem gotowa dać wiarę waszym słowom. Najpierw jednak, potrzebuję od was odpowiedzi, które przekonają mnie, że warto nam kooperować. – Wyciągnęła przed siebie ręce i palcami zaczęła wyliczać pytania. – Dlaczego zależało wam na złapaniu kupca i jego pasierbicy i po cholerę ją porwaliście? Po jakie licho kradniecie i chowacie się po lesie? Czemu potrzebujecie mojej pomocy, skoro nie wiecie o mnie niczego, a co za tym idzie, na co mogę się przydać? I Ty... – Skinęła na blondwłosego mieszańca – Czego używasz do płukania włosów, że się tak błyszczą?


 

Ostatnio edytowane przez Mimi : 04-10-2017 o 11:50.
Mimi jest offline